Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Була задишка та біль у м’язах: львівські лікарі прооперували 18-річну дівчину з деформацією грудної клітини
16 Вересня, 16:32

Була задишка та біль у м’язах: львівські лікарі прооперували 18-річну дівчину з деформацією грудної клітини

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі медики успішно прооперували 18-річну дівчину з деформованою грудною кліткою. Ця деформація викликала не тільки психологічний дискомфорт, від цього з’являлась задишка та боліли м’язи.

Лікарі при операції використали малотравматичний спосіб — мініінвазивно, через два невеликі розрізи на грудній клітці під контролем відеокамери, яку вводять у плевральну порожнину.

«Вада, яка була ледь помітною при народженні, під час активного росту дитини в 11 класі, почала прогресувати і спричинювала психологічний дискомфорт дівчині. Дуже багато часу дівчина витрачала на реабілітацію, без якої почувалась погано: боліли м’язи, з’являлась незначна задишка. Мама підтримала доньку у її бажанні провести корекційну операцію, тож сім’я звернулась у львівський заклад», — йдеться у повідомленні.

Зараз, після проведеної корекції, пацієнтка почувається добре, може самостійно вставати та ходити. Дівчина задоволена, що наважилась на оперативне втручання.

Як зазначають лікарі, подібна вроджена патологія зазвичай призводить до утворення западини на передній поверхні грудної клітки.

У більшості випадків, у 9 з 10, діагностують лійкоподібну деформацію, в 1 пацієнта – килевидну.

Хвороба стрімко прогресує у період росту кісткової тканини – у молодшому шкільному віці і пубертатному періоді. Діти з деформацією грудної клітки зазвичай частіше хворіють на респіраторні захворювання, які ускладнюються пневмоніями.

«Залежно від ступеню деформації, хвороба може бути суто косметичним недоліком (1-3 ступені) або ж важкою патологією, коли порушується робота серця, з’являються судинні, дихальні проблеми. Без лікування зростає ризик розвитку легеневої та серцевої недостатності, які після 40 років важко піддаються терапії», — йдеться у лікарні.

За словами Андрія Кузика, завідувача кафедри дитячої хірургії в рік подібних операцій буває близько 10-15.

Схожі новини