Львівська волонтерська кухня: ті, хто дбає про наших захисників (фото) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Були часи, коли ми ліпили вареники майже цілодобово…”
23 Жовтня, 18:56

«Були часи, коли ми ліпили вареники майже цілодобово…”

Львівська волонтерська кухня – ті, хто дбає про наших захисників

Юлія Степанюк

Львів, година пік. Усі зайняті своїми буденними справами. Мало хто в цей момент думає про хлопців, які в цю ж секунду захищають кордони України від ворога. Але є люди, які про це думають постійно.

Це – Львівська волонтерська кухня. Чоловіки та жінки, які щиро та саможертовно прагнуть допомогти нашим бійцям на Сході. Люди абсолютно безкоштовно з дня в день ріжуть, чистять, нарізають, варять, печуть, сушать  їжу у неймовірно великих масштабах. Все для єдиної мети – допомогти тим, хто дбає про мирне небо над нашими головами.

Львівська волонтерська кухня тісниться у невеликому приміщенні, з однією кімнатою для приготування, однією – для великих сушок та ще однією, найменшою, для зберігання готових продуктів.

Коли потрапляєш туди одразу вражають масштаби. Все навколо заставлене розфасованими наборами їжі. Посередині кухні – величезний стіл, а попід стінами – шафки, полиці, ящики з усім необхідним. Жіночка з добрими блакитними очима старанно натирає картоплю на терці та одночасно варить партію нової. Вона радісно посміхається, бо вірить, що робить ДОБРУ справу.

Надворі працює ще одна пані, так само радісно і з ентузіазмом. Вона розфасовує гороховий суп та ліниві голубці. На столі в неї вага та папірець із грамами необхідних інгредієнтів. Методом спроб та помилок за 4 роки роботи створили безліч рецептів із точними пропорціями продуктів.

Спостерігаючи за старанною роботою цих жіночок, починаєш усвідомлювати всю важливість їхньої праці. Напевно що у них є робота, власні сім’ї, діти, а можливо і онуки. Але, маючи будь-яку годину вільного часу, вони поспішають сюди, на вулицю Просвіти 4а. Щоб готувати їжу для воїнів.

Від Сашка, молодого та доброго мужчини, дізнаюсь про діяльність Львівської волонтерської кухні детальніше. Розповідає, що свою діяльність вони почали ще 4 роки тому, у 2014. Чому люди, не пов’язані з війною почали цим займатись? Бо не могли інакше, бо розуміли, що повинні допомагати.

Складнощі  були і з приміщенням кухні. Орендар відключав електроенергію, що повністю зупиняло всі процеси. Але хто стукає – тому відкриють. Зараз проблем немає і найближчим часом волонтери планують брати в оренду ще одне приміщення по вулиці Чупринки.

Обладнання, звісно, також потребує оновлення,хоча волонтери не скаржаться, а роблять свою роботу, незважаючи на незручності.

«Були часи, коли ми ліпили вареники майже цілодобово, до 2-3 ночі,» – згадують жіночки.

На волонтерській кухні найважливіше мати продукти, з яких готувати,  та робочі руки, готові активно куховарити. В середньому є 15-20 людей, які постійно приходять та займаються приготуванням їжі. Господині навіть створили графік роботи, якого дотримуються.

Завжди раді тут новим людям, які хочуть допомагати (щодня з 11 ранку всі охочі можуть приходити та готувати).

Найголовніше, щоб бійці відчули смак домашньої їжі, щоб скуштували солодкого медовика чи запашного супчику.

«На Сході точно немає жодного батальйону, який хоча б раз не куштував нашої продукції, – говорить Сашко, – ми відправляємо їжу всім бійцям, у всі підрозділи.»

Поки спілкувалась із жіночками та Сашком, зустріла ще одного волонтера. Чоловік активно працював та допомагав. Із неприхованою радістю показує «Енергетичний батончик» власного виробництва. У такому «енергетику» лише натуральні продукти: вівсяні пластівці, мед, насіння соняшника, арахіс, родзинки, курага, банан та журавлина.

Мені показують як виглядають сухі борщі, супи, ліниві голубці. Вражає. У одному  невеликому пакетику є все необхідне для приготування домашнього червоного борщу. Одна упаковка розрахована на 10 літрів, тобто 20 бійців зможуть вдосталь наїстись.

У кімнатці-складі є все: лимони, м’ята, різноманітні трави, всі можливі овочі та фрукти, ВСЕ, з чого можна приготувати їжу. Звісно, усе вже посушене та готове до розфасовування.

Львівська волонтерська кухня не спонсорується чиновниками чи великими компаніями. Кошти отримують із пожертв простих людей.

Якщо ви маєте бажання допомогти нашим хлопцям на передовій, приготуванням їжі, вас щодня чекають на вулиці Просвіти 4а.

Якщо хочете допомогти продуктами чи коштами: телефон кухні

+38 096 096 60 26

Телефон гарячої лінії

+38 098 630 69 70

 

Відео