“Били та змушували працювати”: на Жовківщині закрили “реабілітаційний центр” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Били та змушували працювати”: на Жовківщині закрили “реабілітаційний центр”
20 Серпня, 13:00

“Били та змушували працювати”: на Жовківщині закрили “реабілітаційний центр”

Сьогодні, 20 серпня, на Жовківщині правоохоронці припинили незаконну діяльність “реабілітаційного центру”. В установі під виглядом надання медичної допомоги від алко- та наркозалежності експлуатували людей. Центр працював без жодних дозвільних документів та без залучення медиків.

Роботу центру організували 40-річний уродженець Харківщини, який проживає у Львові, та 43-річна мешканка Житомирщини, яка працює та живе безпосередньо на роботі. Допомогу в здійсненні такої діяльності їм надавали ще 5 осіб

“Зловмисники використовували уразливий стан пацієнтів та чинили психологічний тиск, примушуючи, при цьому, безоплатно працювати. Самовільно залишити центр люди не могли, бо перебували під постійним наглядом персоналу. Водночас, з’ясували, що пацієнти потрапляли до “центру” проти своєї волі, а їх “лікування” оплачували родичі. Вартість за місяць сягала 9 000 грн, не враховуючи кошти на медикаменти чи особисті потреби. При цьому родичі думали, що їхніх рідних лікують”, – каже прокурорка Львівщини Ірина Діденко.

У центрі незаконно утримувались 17 осіб. За непослух їм наносили тілесні ушкодження. Також цим людям не давали можливості спілкуватися із рідними.

Наразі правоохоронці готують підозри та клопотання про обрання запобіжних заходів.

За фактом відкрили кримінальну справу за торгівлю людьми. Винним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото: Ірини Діденко.

Відео