Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Бюджет Львівщини-2020 буде вдвічі менший за торішній
26 Листопада, 17:05

Бюджет Львівщини-2020 буде вдвічі менший за торішній

Прогнозований обсяг обласного обласного бюджету Львівщини на 2020 рік становитиме 5,7 млрд грн. Це на 7 млрд грн (56%) менше, ніж бюджет 2019 року (13, 1 млрд грн). Це пов’язано із зміною повноважень, які виконує обласний бюджет – соціальні допомоги та медицину фінансуватиме держбюджет. Про це у сьогодні, 26 листопада, під час апаратної наради в ЛОДА повідомив директор департаменту фінансів Олег Демків, передає “Захід.нет”.

«Дуже серйозний фінансовий ресурс перейде на державний бюджет – фінансування пільг і субсидій, допомоги сім’ям з дітьми і утримання дитячих будинків сімейного типу. Тому обсяг обласного бюджету скорочується удвічі. Буде зовсім інше джерело фінансування цих видатків – державний бюджет, а не обласний», – каже Демків.

Окрім того, з його слів, на обласному бюджеті позначиться зміна підходів у фінансуванні медичних закладів.

«Видатки на утримання бюджетних установ у вигляді медичної субвенції в обласному бюджеті передбачаються лише на перший квартал 2020 року. З 1 квітня вторинна і третинна ланки медицини також переходять на фінансування з державного бюджету через НСЗУ. Це ще один фактор, який зменшує обсяг обласного бюджету», – додає директор департаменту фінансів.

Відтак,  якщо раніше частка надходжень від податків і зборів в обласному бюджеті становила 20-25%, а решту були субвенції з державного бюджету, то у 2020 році обласний бюджет буде залежати від податків і зборів на 54%. Очікується приріст податків і зборів до обласного бюджету на 15%. Ключовий податок – ПДФО.

Натомість збільшиться субвенція для бюджету Львівщини на дороги. У 2019 році обсяг субвенції становив 736 млн грн, у 2020 році – 1,095 млрд грн. Якщо розпорядником найбільшого фінансового ресурсу у 2019 році був департамент охорони здоров’я, то у 2020 році це буде департамент дорожнього господарства. Серед позитивів 2020 року Демків назвав те, що у місцевих бюджетах залишено акциз від продажу пального.

Окрім того, у 2020 році на Львівщині діятиме 30 обласних програм. На їх фінансування скерують 1,2 млрд грн. Бюджетна сесія Львівської облради планується на 5 грудня

Схожі новини