Чадний газ: як вберегтись від отруєння | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чадний газ: як вберегтись від отруєння
26 Жовтня, 15:14

Чадний газ: як вберегтись від отруєння

Цього року вже загинуло 17 людей

Як і кожного року, є проблема з необачним поводженням з газовими пристроями. Люди часто нерозважливо ставляться до питання безпеки з газом.

Щоб уникнути аварійних ситуацій, у Прес-клубі  пояснили як правильно поводитись із чадним газом.

 

“Чоловік у стані алкогольного сп’яніння прийшов додому, запалив пічку та ліг спати. Отруївся сам і отруїв сусідів згори. Комісія, яка розслідувала той випадок, з’ясувала, що в будинку був перекритий димовий канал. Інших мешканців від смерті врятували «надзвичайники», які обійшли всі квартири і вивели людей на вулицю,” – розповідає директор технічний ПАТ “Львівгаз” Павло Сербан.

До речі, на Львівщині у 2018 році загинуло 17 осіб, отруївшись чадним газом. Здебільшого – це молоді люди. Минулого року випадків з летальними наслідками було 15. Зафіксовано також 59 отруєнь. Такі ситуації трапляються здебільшого з молоддю.

Варто пам’ятати, що чадний газ дуже небезпечний. Утворюється внаслідок неповного згорання газу, дров чи вугілля. Не має ні запаху, ні кольору, ні смаку, його можна ідентифікувати тільки спеціальними приладами. Аби вберегтися від отруєнням чадним газом, потрібно забезпечити в приміщенні постійну наявність свіжого повітря.

“Останнім часом в квартирах встановлюють герметичні пластикові вікна. І на них треба монтувати ще провітрювачі, аби до приміщення надходило достатньо повітря. Вони коштують гривень 300-400. Проте мешканці шкодують кілька сотень на провітрювачі. Але не шкодують кілька тисяч на електровентилятори над газовими плитами. Хоча саме ці вентилятори стають причиною отруєння людей, якщо вони встановлені на кухні, поруч з газовим котлом чи колонкою,” – пояснює Павло Сербан.

Також, абсолютно неправильною є ситуація, коли люди запалюють усі газові конфорки на кухні, зверху кладуть цеглу. Так вони намагаються нагріти приміщення. Потім цим дихають діти і отруюються.

Варто більш відповідально ставитись до газової безпеки. Перекривати кран на газовій трубі, провітрювати приміщення та прочищати вентиляційну решітку.

Відео