“Чарівна сопілка” для хворої на лейкемію Оксани Бачинської: як писали і ставили п’єсу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Чарівна сопілка” для хворої на лейкемію Оксани Бачинської: як писали і ставили п’єсу
10 Серпня, 11:15
logo-black

“Чарівна сопілка” для хворої на лейкемію Оксани Бачинської: як писали і ставили п’єсу

Марія Оринчак

Старосамбірчанин Назар Титар організував показ благодійної вистави,виручені кошти з якої передадуть на лікування хворої на лейкемію Оксани Бачинської. Учора актори виступили уже у селах Верхній Лужок та Стрілки, сумарно вдалось зібрати 8970 гривень, а  попереду ще 6 населених пунктів. 

“П’єсу почав писати ще раніше, але було тільки три сторінки. Однак коли оголосив, що будуть вистави, за один день, десь навіть за годину,  в машині на ноутбуці дописав, загалом вийшло 18 сторінок. Дуже смішно то писалось, бо постійно від імені різних персонажів: то від попа, то від мами, то від Юхима, то від Пилипа. І ти пишеш і одразу собі уявляєш, як ті  всі персонажі взаємодіють між собою”, – розповідає LMN автор п’єси Назар Титар. 

Вистава називається “Чарівна сопілка”. Назар каже, що  в основному вона про любов, про те, що треба цінувати те, що маєш, про те, що треба бути людиною. 

“Я знайшов людей, які гратимуть ролі, у соцмережах. Звісно, залучати непрофесійних акторів було важко. Але ми дуже багато працювали, я багато від них вимагав. Бачив по їх очах, що їм навіть трохи страшно було”, – каже Назар. 

Вистава має в собі гуцульські і бойківські мотиви, її дії орієнтовно відбуваються у XIX столітті. 

“Маю знайомого друга, який працює в архівах і він дав мені доступ до таких пісень, які мають по 100-150 років, ці пісні я вставив між переходами. Решта шукав в інтернеті. До речі, коли писав виставу, теж слухав різні бойківські мотиви. Вони мене надихали, додавали того колориту”, – додає хлопець.   

Репетиції зазвичай тривали три-чотири години. Після двох-трьох вистава була практично готовою, далі тільки вдосконалювали нюанси – загалом було 6 репетицій.

“Показував їм кожен рух, кожен жест, кожну ноту, щоб вони зрозуміли і їм було легко це схопити. Насправді актори великі молодці, я дуже строгий як постановник. 

В інших населених пунктах вистави відбуватимуться  у такі дні:  Тершів (19:00) – 12 серпня; Хирів (18:00) та Добромиль (20:00) – 14 серпня; Стара Сіль (18:00), Стрільбичі (20:00) – 16 серпня; Торчиновичі (19:00) – 19 серпня, Старий Самбір (19:00) – 20 серпня.

“Коли Назар запропонував зробити таке турне з виставою, то, звісно, ми дуже зраділи. Однак як це все організувати спершу навіть не могли зрозуміти. Проте поступово, крок за кроком випрацювали чіткий план. Розуміла, що з приводу самої вистави проблем не буде, бо Назар горить сам і запалює інших. А от щодо організаційних питань, то нам був потрібен додатковий автомобіль і кошти на пальне. В час благодійного концерту Назар зі сцени озвучив про те, що потрібна машина, і одразу ж депутат райради Ігор Піхоцький зголосився дати свій бус. А коли в інтернет закинули оголошення, що потрібні кошти на пальне – то вже за 2 годи мали необхідну суму. Тому ці нюанси так і не встигли стати проблемами. За це ми щиро вдячні всім добрим людям, які активно нас підтримують морально та фінансово”, –  розповідає LMN Любов Кіпоренко, журналістка зі Старого Самбора, однокласниця та подруга Оксани, яка організувала збір коштів на лікування дівчини.

Нагадаємо, понад два роки тому 27-річній Оксані Бачинській зі Старого Самбора поставили страшний діагноз – лейкемія. Численні хіміотерапії, лікування в клініках України та Нідерландів не давали покращення, є ще один спосіб лікування, але його орієнтовна вартість 200 тисяч євро. 

 

Реквізити Приватбанку:

гривневий рахунок – 5168 7427 2907 0510, Бачинський Володимир (батько);

валютний рахунок для тих, хто бажає допомогти з-закордону:

5168 7427 2907 0528, Bachynskyi Volodymyr (батько)

 

 

Відео