Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Час відправити в минуле радянські лінійки», – священик зі Старосамбірщини розкритикував лінійки на святі останнього дзвоника
24 Травня, 10:57
logo-black

«Час відправити в минуле радянські лінійки», – священик зі Старосамбірщини розкритикував лінійки на святі останнього дзвоника

 Марія Кузьмин

Сьогодні у школах Львівщини святкують закінчення навчального року. Попри побажання обласного управління освіти не проводити стандартного «останнього дзвоника», у багатьох закладах дітей таки вивели на урочисті лінійки. Подекуди це викликає обурення громадськості, користувачі соцмереж звинувачують керівництво шкіл у відсутності креативності. Про доречність традиційних лінійок опублікував пост і священик УГКЦ на Старосамбірщині Андрій Устрицький.

«Дві-три години занудного стояння під палючим сонцем, або, частіше, дощем, безліч віршиків, пісеньок, танців, довгі промови дорослих, поважних гостей… Все це запам’ятав ще зі своїх шкільних років. Так є, зазвичай, і тепер. Чи не час відправити в минуле ці радянські лінійки? Га? Може вартує включити творчість та креативність? Зробити свято дітям, а не невідомо кому?» – йдеться у пості.

Отець Андрій каже, що абсолютно недоречними є на таких святах виступи чиновників, депутатів, а надто перед виборами.

«Як на мене, враховуючи «класику жанру», на останній чи перший дзвоник, випускний цілком достатньо слова директора, його поважного рукостискання при врученні атестатів, грамот, нагород… Останній срібний перелив дзвіночка першокласниці на плечі випускника… Все це – традиція, яку варто зберегти, вона творить особливий дух свята. Та чи треба розбавляти все це варіаціями на тему «сто пісень і танців»? Не знаю… Ну, набридло! Ну, чесно! Ну, маємо ж Нову Українську Школу», – каже отець Андрій.

Також закликає і священиків бути лаконічними на таких святах, якщо їх запрошують. Особливо, коли у населених пунктах є кілька конфесій.

«15-ти хвилинні проповіді отців різних конфесій в сукупності творять «екуменічноє молитовноє всеночноє бденіє», пролонгуючи і так перенасичений сценарій. А правда, шо так воно є? Та ба, хто всечеснішим отцям може зауваження зробити? Хіба інший священик,» – жартує отець Андрій.

Такий пост не всі сприйняли. Священик розповідає, що йому телефонували бо хтось «критику приміряв на себе».

«Дехто навіть висловлював міркування, що такий пост мені «замовили». Ну, справді, смішно» – каже LMN отець.

Зі школи, де перший клас закінчує донька священика, повідомили, що у них захід заплановано на 1 годину 20 хвилин.

«Час уже запам’ятати організаторам, що нова українська школа потребує креативності і творчості від педагогів. А ще розуміння, що дитячі ніженьки не вміють довго встояти на одному місці», – зазначив священик.

Фото(ілюстративне): Марія Кузьмин

Схожі новини