CHECK-UP «Зайва вага»: кому варто робити та що включає? | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
CHECK-UP «Зайва вага»: кому варто робити та що включає?
09 Листопада, 10:55

CHECK-UP «Зайва вага»: кому варто робити та що включає?

Надмірна вага та ожиріння – чи не найбільш актуальна та популярна тема для багатьох жінок, а останнім часом і чоловіків, особливо, коли пляжний сезон у розпалі. Для деяких зайва вага є практично катастрофічною проблемою.

Згідно останніх статистичних даних в Україні на ожиріння страждає 22,1% населення. Для порівняння, у Великобританії цей показник становить 28,4% для жінок та 26,2% для чоловіків, і є найгіршим у Європі.

Проблемою зайвої ваги не варто нехтувати, адже це не лише естетичний дефект, але й причина багатьох захворювань. Щоб зрозуміти як з нею боротися, спершу необхідно чітко дослідити природу її появи у кожної конкретної людини.

Медичний центр «Уросвіт» пропонує програму комплексної діагностики можливих причин появи зайвої ваги – CHECK-UP «Зайва вага».

Більше детально про цю програму поговоримо з Кандидатом медичних наук, терапевтом Медичного центру «Уросвіт» Максимець Тетяною Андріївною.

Кому варто пройти CHECK-UP «Зайва вага»?

Людям, які мають зайву вагу чи страждають ожирінням і при цьому відчувають дискомфорт та естетичне незадоволення своїм тілом, а також дбають про своє здоров’я і бажають залишатися молодими та активними якнайдовше.

Які ж кілограми вважати зайвими і що таке ожиріння? Тут варто зауважити, що часто ці два поняття ототожнюють, проте це не одне й те саме. Щоб розмежувати їх, потрібно дослідити питання індексу маси тіла (ІМТ) та провести вимірювання обхвату талії. Якщо ІМТ більше, ніж 25, а окружність талії у чоловіків більше ніж 94 см (у жінок більше ніж 80 см), то можна зробити висновок, що у пацієнта присутня зайва вага. При ожирінні ІМТ становить більше 30.

Медики не вважають зайву вагу патологією (хворобою), але вона може чинити негативний вплив на здоров’я людини та бути причиною ряду захворювань.

Коли необхідно звернутися для проходження CHECK-UP «Зайва вага»?

Коли людина з надлишковою вагою у гонитві за стрункою фігурою спробувала вже чимало загальнодоступних способів та методів схуднення –  різноманітних дієт, комплексів вправ, косметологічних процедур, які спрямовані на позбавлення від зайвої ваги, а бажаного результату так і не досягла.

Так буває досить часто, адже причина зайвої ваги може бути не такою очевидною як здається на перший погляд. І для того, щоб її виявити потрібно обстежити організм клінічно. Під час обстеження можна виявити, зокрема, такі причини надмірної ваги, як:

  • порушення обміну речовин
  • порушення роботи окремих органів та систем
  • гормональні порушення

Саме для того, щоб виявити причину набору ваги у конкретного пацієнта необхідно пройти  CHECK-UP «Зайва вага».

Що в себе включає CHECK-UP «Зайва вага»?

  • Загальний аналіз крові з формулою – цей, на перший погляд, простий аналіз дає змогу лікареві виявити різноманітні відхилення в роботі організму, що можуть впливати на набір маси тіла.
  • Загальний аналіз сечі  – оцінюється стан нирок та сечового міхура, можливі порушення обмінних процесів.
  • Біохімічний аналіз крові на АЛТ, АСТ, ГГТП – оцінюється стан печінки. Збільшення показників свідчить про пошкодження тканин органу та наявність певних захворювань.
  • Креатинін, сечова кислота – дозволяють оцінити роботу нирок.
  • Ліпідограма – це дослідження прояснює наскільки порушений ліпідний обмін (обмін жирів) у пацієнта.
  • Індекс НОМА – дає змогу визначити відсутність чутливості до дії інсуліну на ранній стадії захворювання, а також дати оцінку ймовірного ризику розвитку цукрового діабету, хвороб серцево-судинної системи, атеросклерозу.
  • Глікований гемоглобін – головна мета цього тесту – діагностика цукрового діабету.
  • ТТГ – скринінг здоров’я щитоподібної залози.

Для більш інформативної картини проводяться додаткові обстеження:

  • УЗД органів черевної порожнини, щитоподібної залози, УЗД судин голови і шиї
  • Ехокардіографія (ЕхоКГ), Електрокардіографія (ЕКГ)

Увесь курс обстеження в рамках CHECK-UP «Зайва вага» у Медичному центрі «Уросвіт» займе у пацієнта приблизно 40-60 хвилин.

Після того, як результати досліджень готові, пацієнт отримує консультацію у лікаря терапевта, за підсумками якої складається розгорнутий висновок фахівця, у якому зазначаються можливі причини надлишкової ваги та рекомендовані методи її корекції і покращення самопочуття.

Вартість CHECK-UP «Зайва вага» у Медичному центрі «Уросвіт» становить 4777 грн.

Записатись на прийом можна за номером +38(096) 700-30-80

Чому важливо проходити CHECK-UP «Зайва вага»?

Тому що часто проблему зайвої ваги недооцінюють, вказуючи лише на естетичний момент – фігура втрачає стрункість, стає менш привабливою. Проте потрібно пам’ятати, що жирові відкладення, якщо вони знаходяться здебільшого навколо внутрішніх органів (абдомінальний жир), створюють ризик розвитку захворювань серця і діабету 2 типу.

Окрім цього, зайва вага здатна впливати на появу та розвиток ряду інших серйозних патологій, таких як:

  • Ожиріння – це медична патологія, яка виникає як наслідок недбалого ставлення до себе та свого організму.
  • Захворювання суглобів –  надмірна вага створює тиск на суглоби і викликає дегенеративні зміни у них.
  • Порушення репродуктивної системи – причиною є гормони, збій у роботі яких викликає зниження фертильності у жінок та імпотенцію у чоловіків.

Для того, щоб не допустити появи цих захворювань і повернути собі стрункість фігури, потрібно вчасно звернути увагу на зайву вагу та вжити необхідних заходів щодо її нормалізації.

 

Відео