Через африканську чуму мешканцям Стрийщини рекомендують вирізати всіх домашніх свиней | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через африканську чуму мешканцям Стрийщини рекомендують вирізати всіх домашніх свиней
19 Серпня, 20:48

Через африканську чуму мешканцям Стрийщини рекомендують вирізати всіх домашніх свиней

На одній з найбільших свиноферм України ТОВ «Галичина-Захід» поблизу села Кавське Стрийського району на Львівщині виявили масштабний спалах смертельної для тварин хвороби ‒ африканської чуми, повідомляє zaxid.net.

У трикілометровій зоні поблизу підприємства оголосили 40-денний карантин. На дорозі з’явились блокпости для дезінфекції транспорту. Карантинну зону ввели в радіусі трьох кілометрів від свиноферми із данськими інвестиціями. Кожен автомобіль, який виїздить за її межі, перевіряють поліцейські. Діє заборона на переміщення продуктів тваринного походження. Далі колеса машин
обробляють хлорованим розчином.

«З п’ятниці на суботу організували два дисбар’єри. Один з боку від траси Київ-Чоп і другий дисбар’єр ‒ від села Кавського», ‒ розповідає начальник Стрийської районної ветлікарні Роман Гаразд.

У селі Кавське чимало людей працюють на фермі, де відбувся спалах африканської чуми. Хвороба не загрожує людям, але працівникам тримати свиней у власному господарстві не можна. Інші селяни майже усю свою живність уже повирізали або планують це зробити, хоч тварини здорові.

«В нас того вірусу нема, просто для профілактики радили вирізувати. Ми заріжемо завтра зранку, в нас вчора різали свині хто мав можливість», ‒ каже мешканка села Кавське Любов.

На території ферми хворобу виявили у п’ятницю ввечері, здохло 320 поросят. Лікувати африканську чуму неможливо. Тому, очевидно, усе поголів’я піде на знищення. Масштаби величезні.

«Інструкція передбачає знищення поголів’я. Всього поголів’я – більше 90 тисяч. Плюс все, що контактувало з хворими тваринами, ‒ це одяг, корми, які залишилися», ‒ повідомив начальник управління департаменту агропромислового ЛОДА Ігор Вус.

Тварин знищать. Опісля туші мають утилізувати шляхом спалення на території ферми.

Це вже другий випадок спалаху африканської чуми на Львівщині. У 2017 її виявилиу приватному господарстві на Старосамбірщині. Тоді для локалізації хвороби знищили все поголів’я свиней.

Фото: zaxid.net.

  • 0
  • 2112
Відео