Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Через лікарів пенсійного віку талановита молодь не має де працювати», – Ірина Микичак
17 Жовтня, 10:56
logo-black

«Через лікарів пенсійного віку талановита молодь не має де працювати», – Ірина Микичак

Софія Мінджоса

У лікарнях області є проблема з великою кількістю лікарів літнього віку. Про це вчора, 16 жовтня, на прес-ланчі у Львові повідомила директорка департаменту охорони здоров’я  ЛОДА Ірина Микичак.

«Наше законодавство не регламентує граничного терміну зайнятості медициною. Коли державний службовець має 65 років, його за станом здоров’я відправляють на пенсію. В медицині та освіті нема такого обмеження. Це дуже впливає на якість надання медичної допомоги. Бо що б не говорили про цінність досвіду, лікарям, віком 70+, фізично важко стояти в операційній. Вони мали б лише консультувати пацієнтів. До того ж талановита молодь не має де йти працювати. Це хронічна історія. Завжди старші люди бояться йти на пенсію, через те, що грошові виплати дуже низькі, і тримаються до останнього», – говорить Ірина Микичак.

 

Чиновниця також розповіла про те, що обласне управління капітального будівництва створює 43 нові амбулаторії на Львівщині. 10 з них перебувають на останньому етапі будівництва. Однак процес призупинений через небажання місцевих органів влади фінансувати амбулаторії.

 

«Сільську медицину треба підтримувати місцевим бюджетом. У нас є проблеми співфінансування. З місцевого бюджету має виділятися 10% вартості амбулаторій. Але ніхто цього не робить, бо чекають, що їм все покриє держава. Люди забувають, що всі податки пішли вниз, і місцеві бюджети зараз в кращому становищі, аніж обласні. Але в будь якому випадку амбулаторії будуть завершені», – каже Микичак.

 

Директорка департаменту повідомила, що з дозволу Мінрегіону планують закупити 100 нових автомобілів для сільських лікарів. Зараз сімейний лікар має можливість сісти за кермо і приїхати  до пацієнта. Наступного року у планах збільшити кількість автомобілів швидкої допомоги.

 

Фото: Софія Мінджоса

 

Схожі новини