Через львівського розробника ігор в росіян агонія | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через львівського розробника ігор в росіян агонія
09 Лютого, 15:58

Через львівського розробника ігор в росіян агонія

Нещодавно офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова на своєму брифінгу вибухнула  обуренням. Все через вихід в Україні настільної гри про УПА. Співрозробниками якої є львів’янин Юрій Смертига та Інститут національної пам’яті. Україну вкотре звинуватили в пропаганді неонацизму  та пригрозили скаргами до ОБСЄ.

“Повним ходом йде продовження спроб реальної фальсифікації історії в Україні. На жаль, знову Велика вітчизняна війна. Днями стало відомо, що Український інститут національної пам’яті розмістив у вільному доступі в мережі інтернет настільну гру “УПА: відповідь нескореного народу”. Для самостійного використання додається ігрове поле і картки, що зображують ворогів бандерівців, а саме — радянських воїнів, партизанів і німецько-фашистських загарбників. Це реалії!” — нервово зазначила скандальна дипломат країни-агресора, –  пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

Росіянку обурив і той факт, що до гри додається електронна книга про діяльність ОУН і УПА, з біографіями лідерів повстанського руху: Коновальця, Бандери, Мельника, яких Захарова їдко назвала колаборантами.

“У тексті обігрується теза про те, що бандерівці нібито воювали за створення української держави, борючись з цією метою як з радянськими солдатами, так і з німецькими окупантами, між якими автори видання, звісно, ставлять знак рівності. При цьому факт тісної співпраці українського так званого визвольного руху з гітлерівцями, їхніх кривавих злочинів проти мирного населення, звісно, не згадується. Це дітям знати не треба і дорослим, які гратимуть у цю дивовижну гру”, — додала спікер МЗС РФ.

Продовжуючи свої нападки на Україну, Захарова звинуватила її в образі ветеранів і більшої частини українського народу. За її словами, це нібито здійснюється через популяризацію подібних “екстремістських ігор”.

“Ось ця ось шалена, божевільна абсолютно пропаганда київською владою неонацистських ініціатив спрямована на свідоме розпалювання міжнаціональної ворожнечі й потурання ідеям націонал-шовінізму і багатьом іншим екстремістським ідеям. Ми вкотре звертаємо увагу наших західних партнерів, які мають вплив і за великим рахунком просто формують політичний порядок в Україні”, — сказала.

Крім того, одіозна соратниця глави зовнішньополітичного російського відомства Сергія Лаврова закликала відреагувати на українську історичну гру ОБСЄ та профільні правозахисні структури.

«Вороги українських повстанців – це нацисти і совєти. Напевно саме цей елемент гри є найкращою відповіддю про причини обурення, яке лунає з Росії», – говорить Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. – Вся присутня в грі інформація про бойові з’єднання як з боку нацистів, так і з боку НКВД, які боролися проти УПА, взята з історичних джерел та відповідає реаліям».

Нагадаємо, гра «УПА – відповідь нескореного народу» вийшла в світ восени минулого року. І стала продовженням ідеї Українського інституту національної пам’яті популяризації історії ігровими методами. Інститут презентував також настільну гру «Українська революція 1917-21 рр. Сто років боротьби», яка викликала величезний інтерес та схвалення, особливо серед учителів історії та учнів старших класів.

 

  • 0
  • 531
Відео