Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Через масові звільнення нема кому працювати»: на Миколаївщині лікарі погрожують новим страйком
10 Серпня, 14:06
logo-black

«Через масові звільнення нема кому працювати»: на Миколаївщині лікарі погрожують новим страйком

Вікторія Ничта

Працівники психіатричної лікарні «Заклад», що на Миколаївщині, які минулого тижня перекривали дорогу, обіцяють новий страйк. Цього разу у Києві. Побоюються, що їхню установу можуть закрити, адже досі керівництво не подало плану розвитку лікарні. Вимагають у адміністрації пояснень, чому склалася така катастрофічна ситуація із фінансуванням лікарні і коли можна чекати на її вирішення.

«Ми втомилися від бездіяльності нашого керівництва, – каже працівниця лікарні Ірина Шабатура. – Якщо ситуація не вирішиться за місяць, ми із колективом поїдемо у Київ. Насторожує ще й те, що, якщо ми до 20 серпня не подамо план розвитку лікарні, із 1 вересня нашу установу можуть закрити. Наскільки ми знаємо, над планом розвитку ніхто не працює. Не маємо ні відпускних, ні оздоровчих. Нам керівництво розказує, що грошей немає, але НСЗУ нас фінансує. Ми хочемо, щоб лікарня працювала і збереглися наші робочі місця, а так виглядає, що усе робиться для того, щоб медичну установу ліквідувати».

117291428_310180196989128_4017955917003504236_n

Працівники «Закладу» вимагають від директора Юрія Шипова до 15 серпня ознайомити колектив із планом розвитку лікарні. А у представників трудового колективу домогтися прийому у голови обласної ради з питань оплати праці.

«Хочемо, аби нас проінформували про внесення змін до ліцензії про створення нових відділень у лікарні. До 25 серпня ознайомили працівників із проектом угоди про дофінансування, який має бути укладений із НСЗУ, – додає Шабатура. – Інакше ми вимагатимемо у власників нашої установи розірвати контракт із теперішнім директором, адже він не виконує свої професійні обов’язки».

Жінка каже, через масові звільнення на відділеннях нема кому працювати. Окрім того, пацієнти одного із відділень хворіють на коронавірус. У психіатричній лікарні не вистачає засобів захисту: немає ні масок, ні рукавичок, ні антисептиків.

Вся ця ситуація склалася через політичні маніпуляції, твердить заступниця директора із медичної частини Ірина Кравець.

«Відомо, що ситуація із браком коштів склалася тому, що НСЗУ не врахувала соціальних пацієнтів, яких у «Закладі» є більше сотні. План розвитку лікарні ми вже розробляємо. Хочемо заключити більше пакетів із НСЗУ, адже зараз працюємо лише по одному, а тих коштів нам не вистачає, – пояснює Кравець. – Хочемо відкрити додатково відділення для узалежнених, відділення для паліативної допомоги, реабілітаційний відділ для пацієнтів із нервовими захворюваннями, а ще створити палату підвищеного комфорту і надавати платні послуги та мобільну психіатричну бригаду. На кожну із цих послуг іде окреме фінансування – і тих коштів нам повинно вистачити на обслуговування лікарні. Прагнемо зберегти нашу медустанову і виконаємо усі необхідні для цього заходи у належні терміни. Щодо того, коли отримаємо кошти на покриття боргів по зарплаті, наразі ще нічого не знаємо. Чекаємо на рішення уряду щодо дофінансування таких установ як наша».

“Як і усі працівники лікарні дуже співпереживаю за якнайшвидше вирішення проблеми виплати заробітної плати та належного дофінансування лікарні, – каже директор «Закладу» Юрій Шипов. – Адміністрацією лікарні вжито всі заходи щодо порядку, який передбачений постановою КМУ та наказами МОЗ в частині проекту плану розвитку установи. Сподіваємось, що в передбачені строки отримаємо дофінансування установи за історичним бюджетом 2019 року”.

Фото: LMN

Схожі новини