Через мороз полуниця на Львівщині буде пізніше | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через мороз полуниця на Львівщині буде пізніше
16 Травня, 13:42
logo-black

Через мороз полуниця на Львівщині буде пізніше

Софія Мінджоса

Цього тижня на Львівщині відбулася різка зміна погоди. Через сильний мороз у  ніч з 12 на 13 травня постраждав ягідний бізнес. Фермери втратити майже весь посів.

«Ми понесли дуже великі збитки. 80% урожаю полуниці за червень втратили за одну ніч. Агротуризму «Збери собі сам» цього річ не буде, бо немає що збирати. На щастя, у нас є ще один сорт, який дає урожай в липні. Найближчим часом почнемо його висаджувати. Від впливу морозу підстрахуватися не можливо. Зараз говорять про державний механізм страхування фермерів. Запустять його чи ні, ми дізнаємося лише наступного року. Зі страховими компаніями теж складно. Вони вимагають, щоб все було зареєстрованим. Але деколи це неможливо, бо певних сортів полуниці в реєстрі України немає і їх не можливо застрахувати. Словом, добре, що ми ще не все посадили», – повідомив засновник ФайнаBerry Микола Стецьків під час онлайн-конференції «Фермерство на карантині», як організувала Українська Галицька партія.

Через нестабільні кліматичні умови та економічну ситуацію в країні Микола Стецьків планує засаджувати й інші ягідні культури. Адже, за словами чоловіка, одного року на полуниці можна заробити, іншого – втратити.

Так само постраждали й інші фермери, які вирощують ягоди.

«Наразі все померзло. Від центральної України до заходу. Втратили всі. Через це прогнозують високу ціну на ягоди та взагалі дефіцит», – каже фермер з Жидачівщини Володимир Гаврон. Він теж вирощує полуницю.

Фото: syngenta.

Відео