Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Через нову купюру в 1000 гривень розгорівся гучний скандал
11 Липня, 13:48

Через нову купюру в 1000 гривень розгорівся гучний скандал

Дизайнерів Національного банку України звинуватили у використанні піратського шрифту при створенні нової банкноти у тисячу гривень, – пише Обозреватель.

Про це повідомив дизайнер Богдан Гдаль із посиланням на офіційну відповідь творців шрифтів Adobe на своїй сторінці у Facebook. За його словами, скандал виник навколо шрифту у написі “Одна тисяча гривень” на звороті. Дизайнер зауважив, що існує невідповідність форм деяких букв шрифту офіційним – Bickham Script Pro 3.

З його пояснень Bickham Script був створений ще у 1997 році, згодом ліцензований компанією Adobe, а до 2016 року взагалі не було офіційної кириличної версії.

«Якщо до цього хтось користувався цим кириличним шрифтом, то це були тільки піратські видозміни, які автоматично вважаються краденими, адже ліцензія шрифту забороняє будь-яку модифікацію форм літер і їхнє перевидання», – йдеться у дописі.

Гдаль зазначає, що при порівнянні можна побачити, що Нацбанк використовував саме крадений варіант, на який просто не може мати ліцензії. В Adobe підтвердили, що до 2016 року не було офіційної кириличної версії шрифту.

В Adobe відповіли, що вимагатимуть у Національного банку України купити цей шрифт або відшкодувати збитки.

Пізніше в НБУ прокоментували звинувачення. У коментарі УНІАН представники Нацбанку заявили, що перевіряють інформацію про використання неліцензійного шрифту при виготовленні нової купюри номіналом 1000 гривень.

Схожі новини