Через підтоплення у Східниці є ризик виникнення інфекційних хвороб | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через підтоплення у Східниці є ризик виникнення інфекційних хвороб
13 Червня, 11:38

Через підтоплення у Східниці є ризик виникнення інфекційних хвороб

Внаслідок негоди у селищі Східниця, де вийшла із берегів місцева річка та затопило сотню будинків, є ризик виникнення інфекційних хвороб. Про це повідомила головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко-Іванченко у коментарі «Суспільне».

За її словами, хвороби можуть розвинутися не одразу, адже спочатку триває інкубаційний період — від проникнення збудника до проявлення перших симптомів.

Зокрема, йдеться про небезпеку виникнення наступних недуг:

Гострі кишкові інфекції. Їх можуть викликати, як віруси, так і бактерії. Вони можуть потрапити в організм людини з водою, через фрукти, овочі чи предмети побуту, якщо на них містився збудник і вони потрапили в рот.

Захворювання печінки. Їх викликає вірус гепатиту А або вірус гепатиту Е. Кип’ятіння води, миття овочів та фруктів можуть допомогти не допустити захворювання.

Лептоспіроз — коли випорожнення гризунів, які могли потрапити у воду і на продукти харчування містять лептоспіри. Лептоспіри можуть потрапити в організм людини навіть через мікроподряпини на шкірі. Захворювання може розпочатися з підвищення температури тіла, можуть пожовтіти шкірні покриви. Раптово можуть почати боліти литкові м’язи.

“Якщо виникають порушення у стані здоров’я: нудота, блювота, зниження апетиту, біль у животі, підвищується температура тіла, є пожовтіння склери або шкірних покривів чи починають раптово боліти м’язи, або виникають інші симптоми, яких не було раніше, це є підставою, щоб звернутися до медпрацівника або тих людей, які роблять подвірні обходи”, — зазначає Наталія Тімко-Іванченко.

Нагадаємо, у суботу, 10 червня в селищі Східниця вийшла з берегів річка Східничанка. Надзвичайники врятували з підтоплених територій 45 осіб, з них 8 дітей, надали допомогу у транспортуванні 1 особи.

Негода наробила лиха і у Стрийському районі. Внаслідок негоди, у селах Підгородці та Урич, Стрийського району, підмило дорожнє полотно, у найнебезпечніших місцях перекрили рух.

Як повідомили у Львівській ОВА, станом на сьогодні на ділянці дороги Східниця – Верхнє Синьовидне частково демонтували пошкоджене бар’єрне та перильне огородження, встановили попереджувальні дорожні знаки та обгородили місця пошкодження сигнальними стрічками.

Наразі там розчищають систему водовідведення – кювети, водопропускні труби, водовідвідні лотки, щоб продовжити ремонт штучних споруд та дорожнього покриття. На цій ділянці розчистили вціліле дорожнє покриття від ґрунту, гілля та стовбурів дерев. Ремонт триває.

Відео