Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Через пневмонію лікарі видалили 2-річному хлопчику 10% правої легені
01 Березня, 19:32

Через пневмонію лікарі видалили 2-річному хлопчику 10% правої легені

Медики лікарні Святого Миколая прооперували 2-річного хлопчика. Він хворів на пневмонію, яка вразила 30% легень.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Дворічного Максима до лікарні привезла мама Ольга. Вона розповіла, що син різко став млявим, а потім почав задихатись. Як з’ясувалось, у дитина була пневмонія, яка вразила 30% легень. До того ж, його стан ускладнювала грибкова інфекція.

75-4

Інфекція не піддавалась лікуванню антимікробними засобами. Вона агресивно руйнувала праву легеню дитини. Гній роз’їдав частину органа, частину грудної стінки всередині та шкіру зовні. Невдовзі дворічний Максим потрапив у реанімацію.

Хлопчик дихав завдяки апарату штучної вентиляції легень 30 днів. Медики встановили йому дренажі, які виводили гній з організму. Згодом хірурги вирішили оперувати дитину.

«Через маленький розріз – малоінвазивно – вони видалили гнійне вогнище з плевральної порожнини. Стан Максима стабілізувався, однак, на жаль, ненадовго. Інфекція продовжувала руйнувати його легеню. Стало зрозуміло: радикальної операції не уникнути – потрібно видаляти нижню частину органа. Це 10% легень», – розповіли у лікарні.

Друга операція пройшла успішно. Вже за кілька днів самопочуття дитини покращилось. Потім хлопчик повернувся додому.

За словами лікарів, якби хлопчика не прооперували, інфекція могла вразити ще більший об’єм легені. А для реабілітації знадобились би місяці.

У медзкладі радять помічати всі зміни в організмі малечі та вчасно звертатись до лікарів, адже пневмонія із ускладненнями трапляється  в дітей усе частіше.

Схожі новини