Через стрес перестала ходити: львівські медики повернули 2-річній дівчинці з Маріуполя втрачені навички | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через стрес перестала ходити: львівські медики повернули 2-річній дівчинці з Маріуполя втрачені навички
29 Серпня, 13:26

Через стрес перестала ходити: львівські медики повернули 2-річній дівчинці з Маріуполя втрачені навички

Львівські медики допомогли 2-річній дівчинці з Маріуполя знову самостійно ходити та тримати рівновагу. Як розповіли у Львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит», дитина втратила ці навички через сильний стрес війни.

Сімʼя дівчинки з Маріуполя. Коли почалася війна 2-річна Маріанна з мамою почали ховатися від сильних обстрілів у підвалі будинку. Так вони прожили два місяці. Виходили на вулицю лиш на годину аби приготувати їсти на відкритому вогні. Але інколи і це не вдавалося через дуже активні бойові дії.

“Були дуже сильні вибухи. Місто все гуділо. Через потужну ударну хвилю возик з донькою відкинуло до стіни. Маріанна сильно вдарилася головою. Донечка мовчала і не видавала жодної реакції цілу добу. Аж на наступний день ввечері вона заплакала. Такий був сильний шок. Враження, що вона просто свідомість на половину втратила. А за якийсь час у неї почав дуже погано працювати шлунок. Ми не мали багато вже їжі зі собою з часом. Зварити нормально теж можливості не було. Губи, пальчики синіли, очі закривалися. Донечка ні на що не реагувала. Вона була ніяка. Я вже не знала чи зможу її врятувати” – пригадує страшні моменти мама дівчинки Марія.

Коли Марія зрозуміла, що донька вже у дуже поганому стані – на свій страх і ризик вирішила виїжджати з міста. Спершу переїхали до Бердянська, а далі до Львівської області.

“На момент поступлення були скарги на часті падіння під час ходьби та бігу. Маму дуже хвилювала ця тенденція. Ми провели обстеження на предмет порушення рівноваги і виявили ці порушення. Іншої причини цих порушень крім пережитого стресу дитиною під час бойових дій ми не встановили»,- розповіли у лікарні.

З дівчинкою працювали фізичні терапевти, ерготерапевт, психологи, терапевт мови та мовлення. За курс реабілітації фахівці покращили якість ходи та тримання рівноваги.

Відео