“Годі передати горе батьків. Це старший син, їхня опора, гордість”: через важке поранення на війні помер Іван Сакаль з Турківщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Годі передати горе батьків. Це старший син, їхня опора, гордість”: через важке поранення на війні помер Іван Сакаль з Турківщини
06 Травня, 17:15
logo-black

“Годі передати горе батьків. Це старший син, їхня опора, гордість”: через важке поранення на війні помер Іван Сакаль з Турківщини

Антоніна Скляренко

Сьогодні в обласній лікарні ім. І. Мечнікова у Дніпрі помер важкопоранений 24-річний старший сержант ЗСУ Іван Сакаль. Хлопець із села Зававдівка Турківського району. На війні був з перших її днів.

«В госпіталі Дніпра о 10.45 перестало битись серце мого рідного братика. Пишаюсь тобою. Ти завжди був моєю опорою і я завжди рівнявся на тебе. Жаль, коли хтось віддає своє життя за Україну, а хтось на цьому заробляє. Ти вічно будеш жити в моєму серці. Ти не побоявся і коли треба було в 2014 році ти пішов відстоювати і захищати Україну. Вічна Пам’ять тобі брате, спочивай з миром. Думаю, там не буде війни, де ти зараз. Слава Україні! Слава Нації! Україна понад усе!», – написав на своїй сторінці у соцмережі брат покійного Героя Михайло Сакаль.

Звістка про смерть Івана швидко докотилась у село, де він народився і де живуть його батьки.

«Зовсім молодий хлопчина, але скільки в ньому мужності було і патріотизму. Напевне, по генах передалось. Одразу після школи хотів стати військовим, як брати його дідуся. Ще на початку 2014-го підписав контракт і пішов в АТО. Останній раз в село приїздив на різдвяні свята. Привітний, завжди усміхнений. На тему війни не любив говорити, як і кожен військовий. Але завжди повторював: “Все буде добре. Ми переможемо!» – розповідає сільський голова Завадівки Мар’ян Сакаль.

 

Іван – старший у сім’ї. Його брат 22-річний Михайло також служив в АТО за контрактом, але повернувся після закінчення терміну. Іван службу щоразу продовжував. Був сержантом Одеського окремого батальйону морської піхоти. 1 травня неподалік селища Новотроїцьке отримав важкі поранення.

Куля увійшла в районі правої вилиці, вийшла через зону лівої лопатки. Пошкодила всі життєво важливі органи. П’ять діб за життя бійця боролись кращі хірурги та реаніматологи військового госпіталю Мечнікова. Але поранення не залишило шансів жити.

«Намагалися врятувати хлопця, але він так і не приходив до тями, – додає сільський голова. – Всі ці дні бачив батьків. Годі передати їхнє горе. Це старший син, їхня опора, гордість. Повірте, змиритися з думкою, що можна втратити молодого сина, дуже важко. Все село засмучене і розділяє з ними  це горе. Зараз чекаємо повідомлення, коли Івана привезуть із Дніпра. Будемо готуватися до похорону нашого Героя».

Хоронитимуть Івана Сакаля на сільському кладовищі. Про час поховання буде повідомлено пізніше.

Відео