Через війну на Львівщині побільшало тварин, хворих на сказ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через війну на Львівщині побільшало тварин, хворих на сказ
22 Жовтня, 14:16
logo-black

Через війну на Львівщині побільшало тварин, хворих на сказ

Львівщина входить у п’ятірку областей – лідерів за кількістю хворих на сказ тварин. Цього року в області виявили 45 таких випадків. Про це LMN розповіла Наталія Іванченко, гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За її словами, епідеміологи почали били на сполох у лютому-березні, коли на Львівщині стрімко почала збільшуватися кількість випадків сказу у тварин.

«Ми говоримо зараз про 6 областей, де реєструється найбільша кількість випадків сказу. На першому місці Вінницька область, а Львівщина входить в п’ятірку. На це є багато різних причин, пов’язаних з війною», – каже Наталія Іванченко.

Зокрема, раніше з гелікоптерів розкидали спеціальну вакцину по лісах для вакцинації диких тварин, а зараз це роблять вручну, тож ефективність таких профілактичних заходів впала. Також з’явилося багато безпритульних тварин, яких вимушено залишили люди, втікаючи від війни. Відстріл, як було до війни, не проводиться і збільшується кількість популяції. Усе це призводить до збільшення кількості інфікованих тварин.

Як уберегти себе і домашніх тварин від сказу, а також чому після укусу треба якнайшвидше звернутися до лікаря і як відбувається така вакцинація – дивіться і слухайте у розмові з Наталією Іванченко на youtube- каналі LMN.

 

User Image
Юлія Аронова
  • 0
  • 141
Відео