Через забудовника мешканцям ЖК «Львівська брама» відключили світло: що кажуть енергетики | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через забудовника мешканцям ЖК «Львівська брама» відключили світло: що кажуть енергетики
12 Квітня, 19:10
logo-black

Через забудовника мешканцям ЖК «Львівська брама» відключили світло: що кажуть енергетики

9 квітня мешканцям будинку на вулиці Шевченка, 418 у Львові вимкнули електроенергію, через борг скандального забудовника ПрАТ  “Ірокс”, який складає понад 200 тисяч гривень.

Зі слів мешканців, вони справно оплачують кошти по квитанціях на рахунок приватного ЖЕКУ, але “Ірокс” не надає фінансових звітів щодо використання коштів. Сьогодні, 12 квітня, кілька десятків львів’ян зібрались під будівлею «Львівенергозбуту» з вимогою, аби компанія уклала з ними угоду на постачання електроенергії, а не з забудовником.

“Ми зверталися вже неодноразово до “Ірокс”, щоб надіслав нам звіти, але відповіді не було, відповідно ми не знаємо куди йдуть кошти, якими ми оплачуємо світло”, – розповіла LMN голова ОСББ пані Жанна.

Жінка зазначила, що самостійно управляти будинком вони вирішили 1 квітня 2023 року, проте “Ірокс” не визнає їхнього ОСББ. Він подав на них позов до Господарського Суду, щоб скасувати реєстрацію ОСББ, ліквідацію юридичної особи. Оскільки сам комплекс збудований без дозволів, комунікації до будівлі підведено як до будмайданчика, а створенням ОСББ мешканці намагалися вплинути на забудовника та місцеву владу.

“Йому вигідно отримувати кошти безконтрольно. Зараз мешканці хочуть самостійно оплатити борг, але не можуть цього зробити через те, що не мають ніяких правових підстав для цього. Мешканці таким чином опинилися в заручниках: кошти сплачують на рахунок “Ірокс”, а він скоріш за все їх просто не передає”, – поділилася голова ОСББ.

Як повідомили LMN у «Львівобленерго», знеструмити ЖК «Львівська брама» вони були змушені на вимогу «Львівенергозбуту», адже їм подають списки боржників, яким потрібно відключити електроенергію.

Додамо, що найскладнішим у цій проблемі є те, що чинні норми законодавства не передбачають можливості укладення самими мешканцями необхідної документації з енергетиками, адже це повинен зробити сам забудовник. Тільки після цього «Львівобленерго» проводить розпуск електроенергії й укладає договори з кожним власником квартири у будинку.

User Image
Вікторія Вітер
Відео