Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Через зміну дати Різдва змістяться усі свята, – Святослав Шевчук
26 Грудня, 14:41

Через зміну дати Різдва змістяться усі свята, – Святослав Шевчук

Предстоятель Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук сказав, що ймовірна зміна церковного календаря в Україні потягне за собою зміни дат громадянських та державних свят – Водохреща, день Св. Миколая чи День захисника України. Про це він заявив в ефірі «Радіо Свобода».

«Очевидно, питання святкування Різдва – це не є питання дати. Це є питання переживання певної події, переживання Божої присутності між нами. Мусимо шукати шляхів переходу на Григоріанський календар. Хоча, коли будемо це робити, знову ж таки мусимо усвідомлювати, що треба перейти разом, щоб цей перехід, ця зміна календаря не зруйнувала внутрішньої єдності жодної з церков. Не йдеться про зміну дати Різдва, йдеться про зміну цілого календаря», – зазначив предстоятель УГКЦ.

Він нагадав, що вже сьогодні частина громад УГКЦ за межами України користується Григоріанським календарем як своїм церковним.

«Оскільки вони не належать до суті християнської віри, яка є незмінною, коли йдеться про дати, про календарі, їх можна міняти. І це повинно служити для якоїсь цілі», – наголосив Святослав Шевчук.

Свята за Григоріанським календарем відзначають понад 90% усіх християн.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини