Через знищення автентичних розписів Славська громада відповідатиме в суді | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через знищення автентичних розписів Славська громада відповідатиме в суді
16 Травня, 14:41
logo-black

Через знищення автентичних розписів Славська громада відповідатиме в суді

Церкву Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ можуть вилучити з власності Славської громади. Адже вона допустила і підтримала знищення під час ремонтних робіт реліквій – унікальних автентичних розписів. Через це Львівська обласна адміністрація позиватиметься тепер до суду.

При обласній державній адміністрації створили спеціальну комісію. Вона обстежила хід ремонтних робіт церкви.

«Після огляду комісія намагалась вручити настоятелю храму та голові церковного братства припис щодо припинення будь-яких робіт, проте представники релігійної громади відмовилися його отримувати. Припис вручили голові Сколівської ОТГ Володимиру Безі. Ми скерували звернення і до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області щодо вжиття відповідних заходів за пошкодження пам‘ятки архітектури та припинення будь-яких робіт», – каже т.во. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

LMN вже писала раніше, що через самовільний ремонт, який організував настоятель храму отець Андрій Петришин у церкві Успіння Пресвятої Богородиці були знищені автентичні розписи відомих художників початку ХХ століть Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка. Зі стін збили плитку, виготовлену на фабриці відомого архітектора Івана Левинського.

На цей час залишилась лише частина унікальних розписів. Роботи ж відомих митців знищили молотками та винесли разом із будівельним сміттям.

«Звертаємось до суду з позовом про вилучення з власності Славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення. Не можемо допустити, аби автентичні розсипи Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка, керамічна плитка фабрики Івана Левицького були знищені повністю»,- додає Ткачук.

Справою Славської церкви, де нищились історичні розписи, зараз також займається поліція. Після їхніх висновків буде відомо, яких саме втрат потерпів храм.

 

ФОТО : ЛОДА

Відео