Черги на кордонах уповільнюють ввезення автомобілів для ЗСУ, – волонтери | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Черги на кордонах уповільнюють ввезення автомобілів для ЗСУ, – волонтери
30 Червня, 09:03

Черги на кордонах уповільнюють ввезення автомобілів для ЗСУ, – волонтери

З 1 липня нульове розмитнення на ввезені в Україну автомобілі скасовують. Тим часом волонтери, які доставляють авто для ЗСУ стверджують, що черги «цивільних» машин затримують доставку автівок для наших захисників. Про свій досвід з перевезення авто для українських військових із-за кордону у фейсбуці написала адвокатка та волонтерка Тетяна Могінська.

«Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 3 травня 2022 р. № 354 “Питання переміщення окремих транспортних засобів через митний кордон України” та від 14 червня 2022 р. № 479-р «Питання переміщення окремих транспортних засобів через митний кордон України”, тимчасово на період воєнного стану на території України переміщення транспортних засобів, придбаних за межами митної території України громадянами України з метою вільного обігу, здійснюється, зокрема, на території Львівської області у 2–ох пунктах пропуску через державний кордон для міжнародного пасажирського автомобільного сполучення: “Грушів”, “Малий Березний», – написала вона.

За словами Могінської, пункти пропуску “Краківець” та “Шегині” не визначено для цієї мети. Але попри це на цих переходах утворилися черги з автівок, які українці везуть для своїх власних потреб. І це, стверджує жінка, створює численні перешкоди для тих, хто ввозить машини для потреб ЗСУ та волонтерської допомоги.

«Так, 27.06. 2022р. о 13.39 год я, маючи документи від військової частини із зазначенням реєстраційного номеру та VINкоду транспортного засобу з мастичною печаткою, підписом командира частини та кутовим штампом, не змогла безперешкодно здійснити перетин кордону через пункт пропуску “Корчова – Краківець”. У зв’язку з тим, що особи, які займаються перевезенням транспортних засобів з метою вільного обігу, вчинили перешкоди у проїзді до пункту пропуску. Таким чином, транспортний засіб не був своєчасно доставлений у військову частину. Мало того, що наші українські «гонщики авто під нульове розмитнення” влаштували грандіозний скандал, намагалися знищити документи МОУ на перетин кордону та викликали поліцію, яка мала накласти на мене штраф за те, що я бажаю безперешкодно ввести допомогу на ЗСУ, – розповідає волонтерка. – Звісно, що поліція зауважень до мене не мала, зазначивши, що проблемою є узгодження з українськими людьми та владою. Щодо польського прикордонника, який вимагав переміститися в кінець черги, то мені дуже прикро, що він так повівся. Авто ввозилось не для приватних чи комерційних потреб!».

Подібний випадок волонтерка мала й на КПП “Медика -Шегині”.

«Під час суперечки в черзі, на мої зауваження щодо вільного перетину КПП “Корчова – Краківець” лише для авто на потреби ЗСУ, мені дуже доступно роз’яснили що “такий перетин є можливим і для авто з нульовим розмитненням за певну винагороду, як і місце в черзі 100-250 євро; такі авто переганяють постійно і нема чого встановлювати свої порядки”. Хтось за цей час втратив життя чи залишився скаліченим…, а хтось заробляє гроші», – обурюється Тетяна Могінська.

Вона додає, що ця проблема є триваючою, почалась щонайменше з квітня 2022р. Є неодноразові публікації ЗМІ та соцмережах про схожі випадки. Але влада ігнорує цю тему.

Окрім того, 28.06.2022 р. на сторінці Львівської митниці у соцмережі “Фейсбук” та місцевих засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що Львівська митниця дозволили ввозити авто через усі пункти пропуску, причиною зазначивши “величезні черги, що виникли з охочих ввезти авто з-за кордону за спрощеною системою оподаткування.

«Слід наголосити на тому, що зміни в наведені вище Розпорядження КМУ не внесені, на офіційному сайті КМУ інформація про внесення змін у такі – відсутня. Додзвонитися за телефонами гарячої лінії –неможливо», – запевняє волонтерка.

За її словами наразі відкритими залишаються запитання:

  1. Правомірності перевезення через пункти пропуску державного кордону «Корчова – Краківець» та «Медика -Шегині» транспортних засобів за спрощеною системою оподаткування.
  2. Кількість таких транспортних засобів, які були ввезені через зазначені пункти пропуску в період дії наведених розпоряджень.
  3. Правомірність перетину кордону особами чоловічої статі призовного віку з метою ввезення транспортних засобів за спрощеною системою оподаткування, в тому числі чи зареєстровані такі особи ФОП чи такими, що здійснюють іншу підприємницьку діяльність, а також чи сплачено з такого виду діяльності податки та збори, інші обов’язкові платежі.

Відео