Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Червоноградські газівники під час морозу у період карантину позбавили 86-річну пенсіонерку тепла
02 Березня, 15:33

Червоноградські газівники під час морозу у період карантину позбавили 86-річну пенсіонерку тепла

Від 23 лютого, під час лютих морозів у період карантинних обмежень, 86-річна Ярослава Гроцька зі села Грабовець Львівського району (колишній Кам’янка-Бузький) живе без газу. Працівники ТОВ «Львівгаз збут» Червоноградського ВР позбавили пенсіонерку тепла за заборгованість по оплаті. Про це розповіла у Фейсбук онука потерпілої, журналістка Оксана-Владислава Жила, повідомляють Львівські новини.

«Бабця живе в селі, отримує субсидію і щомісяця її донька (моя мама) оплачує усі комунальні послуги. Згідно з усіма квитанціями, за щонайменше півроку щодо газу була переплата. Мама оплачувала за послуги газу, скільки вистачало з субсидії і тут, як грім серед ясного неба, в понеділок (22 лютого) вона отримує квитанцію за спожитий природний газ у розмірі 10 145,15 грн. Одразу ж наступного дня мама на найближчому поштовому відділені (яке, до слова, за дев’ять км від села) оплачує понад 2 000 грн за газ (скільки змогла). Решту суми оплатила з Приватбанку я (внучка), коли дізналася про заборгованість (у четвер 25 лютого сума 7357 грн). Родзинка цієї історії в тому, що мама приховала від мене інформацію (бо не хотіла нас вантажити своїми проблемами (!)), що того ж вівторка, після того, як вона оплатила за газ і повернулася додому,– відключили бабусі газ», – каже онучка пенсіонерки.

kvyt34-1

Жінка зазначає: газ відключили без попереднього письмового попередження. Також проігнорували факт, що вже частину суми оплатили і що споживач газу має право сплатити за нього до 25 числа поточного місяця. 

«На мамині аргументи, що вона оплатить, працівники лише іронічно закинули: «Та де ви візьмете таку суму до 25 числа?»   На мою думку, працівники ТОВ «Львівгаз» грубо перевищили свої повноваження. Я вже мовчу про те, що працівники дозволили нахабно розмовляти з літньою жінкою. А найважливіше, вони позбавили немічну майже 90-літню пенсіонерку (добре, що біля бабці була мама) навіть можливості розігріти собі якусь страву. До того ж газ – це єдине джерело обігріву бабусиної хатини», – додає Оксана-Владислава Жила.

У ТОВ «Львівгаз збут» у Львові підтвердили, що їхнє червоноградське відділення самочинно порушує всі рішення Кабінету Міністрів України і Національної комісії з питань державного регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

«Під час карантину ТОВ «Львівгаз збут» не ініціює відключення боржників. Під час карантинних обмежень наша робота з боржниками полягає у надсиланні досудових попереджень і, у разі несплати боргу, передачі справи до суду», – пояснили під постом Жили працівники «Львівгаз збуту».

Поки що 86-річна жінка рятується лише тими дровами, які принесе до хати донька Марія.

«Я пояснювала їм, що борг, який накопичився за останній місяць, ми оплатимо до 25 числа повністю, всі квитанції попередні показувала, – розповідає пані Марія, донька пані Ярослави. – Але вони не хотіли мене навіть слухати. Маємо список, кажуть, то мусимо відрізати газ. То я обернулася та й пішла у відчаї. Певно, колись так у людей і зерно останнє забирали в Україні».

 

Фото: Фейсбук

  • 0
  • 1180
Схожі новини