Четвертокласників та дев’ятикласників звільнили від складання ДПА | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Четвертокласників та дев’ятикласників звільнили від складання ДПА
18 Березня, 11:12
logo-black

Четвертокласників та дев’ятикласників звільнили від складання ДПА

Учнів, які цього року завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільненили від проходження державної підсумкової атестації. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Рішення ухвалили у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації.

У документах про освіту учнів, звільнених від державної підсумкової атестації, зроблять запис «звільнений(а)».

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що рішення про звільнення учнів від ДПА сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.

Рішення про скасування ДПА в 4-х та 11-х класах освітяни приймають уже другий рік поспіль.

«Думаю, що для дітей це стане приємною новиною. Бо, якби там не було, ДПА для школярів – це зайвий стрес. Для 4-класників підсумкова атестація була нескладною, у формі звичних для них контрольних робіт. Але діти все рівно хвилювалися. Для 9-класників ДПА – це своєрідний шанс змотивуватися, зібратися зі силами, повторити увесь матеріал. Але, враховуючи умови, в яких школярам доводиться зараз вчитися, підготовка до підсумкової атестації була би не на найвищому рівні. Тепер є певні вимоги до дистанційного навчання, які обмежують перебування дитини за комп’ютером. Звісно, що заочне навчання не є таким ефективним, як очне з учителем у класі, – каже LMN Зоряна Довганик, начальниця управління освіти Львівської міської ради. – Для 9-класників, які не планують продовжувати навчання у школі, нічого не зміниться. Умови для вступу у коледж чи інший заклад залишилися ті ж».

Зоряна Довганик зазначає, що про ЗНО для 11-класників інформації поки нема.

«Поки що ми готуємо випускників 11 класів до ЗНО в кінці травня. Ближче до цього часу теж можуть відбутися певні зміни. Так було минулого року», – додає вона.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 1082
Відео