Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Члени ОВК: хто перебіг до Зеленського, а хто до Порошенка?
16 Квітня, 14:44
logo-black

Члени ОВК: хто перебіг до Зеленського, а хто до Порошенка?

Аналітична ГО Cifra Group опублікувала цікавий матеріал про «міграцію» членів окружних виборчих комісій від кандидатів першого етапу президентських виборів до кандидатів другого туру. Це дозволяє прослідкувати кадрові зв’язки представників різних кандидатів.

Кожен може зайти на сайт за цим посиланням. Навести курсор на прізвища кандидатів, які брали участь у першому турі. Програма покаже, до кого – Петра Порошенка чи Володимира Зеленського – перейшли їх члени окружних виборчих комісій.

Видно, що переважна більшість членів ОВК, які перейшли до Володимира Зеленського, у першому турі представляли Романа Безсмертного, Миколу Габера, Анатолія Гриценка, Юрія Дерев’янка, Руслана Кошулинського, Юрія Кармазіна, Віталій Купрія, Олега Ляшка, Валентина Наливайченка, Андрія Новака, Сергія Носенка, Руслана Ригованова, Андрія Садового, Віталія Скоцика, Ігора Смешка, Олександра Соловйова, Сергій Таруту, Юлію Тимошенко, Ігора Шевченка та Олександра Шевченка. Один з членів ОВК, що перейшов до Зеленського, у першому турі навіть представляв Петра Порошенка.

Переважна більшість членів ОВК, що перейшли до Петра Порошенка, у першому турі представляли Ольгу Богомолець, Василя Журавльова, Сергія Капліна, Юлію Литвиненко, Олександра Мороза, Романа Насірова, Володимира Петрова, Юрія Тимошенка. Цікаво, що Зеленського та Порошенка перейшла майже однакова кількість представників Юрія Бойка, Віктора Бондара, Олександра Ващенка, Олександра Вілкула, Ілля Киви, Віктора Кривенка.

«На президентських виборах 2019 року дуже поширеним було явище «технічних кандидатів». Багато з них не вели агітації, а брали участь у виборах лише заради того, щоб створити для певних ТОП-кандидатів переваги чи навіть більшість у окремих виборчих комісіях. За деякими даними, деякі з ТОП-кандидатів мали по 10-11 таких «несправжніх кандидатів» на допомогу, – розповідає політолог Олексій Роговик. – «Міграція» членів ОВК після першого туру до представництва у другому турі Петра Порошенка чи Володимира Зеленського не дозволяє робити висновки на 100%, але свідчать про певні помітні тенденції. Наявні дані підказують нам або про те, що деякі з кандидатів першого туру були «технічними кандидатами» для Зеленського чи Порошенка, або що вони на ділі є політичними партнерами. Якщо ж мова йде не про певну політичну співпрацю, то залишається одне і дуже сумне пояснення: деякі члени ОВК мають лише комерційну мотивацію».

Схожі новини