Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Чоловікам дозволили йти у декрет на рівні зі жінками: Зеленський підписав закон
07 Травня, 10:08

Чоловікам дозволили йти у декрет на рівні зі жінками: Зеленський підписав закон

Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає рівні можливості матері та батька у догляді за дитиною. Про це вчора, 6 травня, повідомив Офіс президента.

Раніше декретну відпустку батькові дитини, бабусі, дідусю чи іншим родичам, які доглядали за малюком, можна було оформити лише на підставі довідки з місця роботи або навчання матері. У документі мало бути зазначено, що мати дитини вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету.

«Таким чином закріпився дискримінаційний підхід, за яким право батька чи інших родичів на відпустку для догляду за дитиною було похідним від права матері, тобто лише мати могла делегувати право на декрет іншим. Через це у випадках, коли мати дитини є, наприклад, самозайнятою особою або ФОПом, батько теж не міг скористатися відпусткою для догляду за дитиною», – зазначили в Офісі президента.

Цей закон запроваджує новий вид відпустки – одноразова відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.

«Така відпустка надаватиметься комусь одному: чоловіку, дружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він не одружений з матір’ю дитини, але проживає спільно; бабусі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею», – пояснюють в Офісі президента.

Крім цього, законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків. Також встановлено право працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

Нагадаємо, що раніше в Україні лише 2% чоловіків йшли у декрет замість своїх дружин. У той час, як охочих було у 10 разів більше. Про це доводили результати дослідження Фонду народонаселення ООН за 2020 рік.

Фото: з відкритих інтернет-джерел (ілюстративне)

 

 

  • 0
  • 224
Схожі новини