Чоловікам можуть дозволити виїжджати за кордон: як це працюватиме | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чоловікам можуть дозволити виїжджати за кордон: як це працюватиме
24 Жовтня, 20:08

Чоловікам можуть дозволити виїжджати за кордон: як це працюватиме

Кордони України хочуть відкрити для всіх чоловіків. Відповідний закопроєкт зареєстрували у Верховній раді. Що він пропонує і які можуть бути наслідки, проаналізувала та в ефірі програми «Помануфактуримо» розповіла журналістка Тетяна Пришляк.   

«Наразі, нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення діє заборона на виїзд чоловікам призовного віку. Народні депутати хочуть дозволити виїжджати усім, але за однієї умови — хочеш поїхати, плати», — пояснила вона.

Автором законопроєкту є народний депутат від фракції «Слуга народу» Георгій Мазурашу.

У документі пропонується внести зміни до правил перетину кордону під час воєнного стану. А саме надати право виїзду всім військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років, за наявності одного з наступних документів:

  • рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон, у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів;
  • документів, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі;
  • письмове погодження на виїзд за кордон від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • документів, які підтверджують наявність відкритого рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, кошти з якого громадянин не може використовувати за межами України. А також документу про передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском, який дорівнює мінімум розміру податків з мінімальної заробітної плати за весь період перебування за кордоном під час дії воєнного стану та дозвіл відраховувати з такого рахунку грошових коштів на спеціальний рахунок Збройних сил України.

«Тобто при виїзді за кордон чоловіки мають відкрити рахунок у державному банку з мінімальним внеском у 12 945 гривень та поповнювати його кожного місяця під час перебування за кордоном на 1306 гривень з наданням банку дозволу переводити ці кошти на спецрахунок ЗСУ», — пояснила ведуча програми.

Зконопроєктом також пропонується брати “добровільні внески” на ЗСУ з чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, при поверненні додому. Якщо в пункті перетину вони не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочки від військової служби під час мобілізації, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 гривень за кожен місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

Водночас, як ввжають експерти, цей законопроєкт навряд чи буде ухвалений, тому що він має багато недоліків, коїм того його не підтримують ні Міністерство оборони, ні Державна прикордонна служба.

Відео