Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Чому храм на Старосамбірщині отримав привілей зберігати мощі Івана Павла ІІ
30 Вересня, 19:54
logo-black

Чому храм на Старосамбірщині отримав привілей зберігати мощі Івана Павла ІІ

У суботу, 3 жовтня, до римо-католицької церкви Святої Трійці, що у Нижанковичах, привезуть мощі  Івана Павла ІІ, а також освятять пам’ятник цьому святому, що спорудили на території храму минулоріч.

Про це LMN розповів парафіянин храму, житель Нижанкович Володимир Мороз.

“Це надзвичайний привілей для нашої святині. Коли про такі ідеї лише заговорили, не вірилося, що сподобаємося такої ласки: і мощі Святого мати, причому постійно, і пам’ятник. Наша парафія дуже маленька. Але храм відвідують багато паломників, як з України, так і з Польщі. Одного разу родина з парафії Уйковіще, що поблизу Перемишля, заговорила про такі добрі наміри. Між ідеєю і справою не дуже багато часу пройшло. Вони і стали фундаторами пам’ятника”, – розповідає Володимир.

1-202

Дозвіл на те, щоб привезти мощі Івана Павла ІІ до Нижанкович дав архієпископ Мечислав Мокшицький. Він був секретарем Івана Павла ІІ.

Святкова літургія у суботу розпочнеться в 11 годині. Місцевому настоятелю Гжегошу Кіді співслужитимуть отці Самбірського деканату, а очолить Службу Божу архієпископ Мечислав Мокшицький.

Зазначимо, що мощі Івана Павла ІІ, а саме часточка волосся, тепер перебуватимуть у храмі постійно. Тож паломникам радять відвідувати храм у дні, коли служиться літургія:  щосуботи о 10.00 та щонеділі в 16.00. В інші  дні церква зачинена.

Додамо, що храм Святої Трійці у Нижанковичах має титул санктуарія.

«Наш церква вважається священним місцем, бо має таку особливу історію:  у переддень смерті Папи Римького Івана Павла ІІ заплакала фігура Матері Божої з Люрду. Так тривало, поки не похоронили святого», – каже Володимир Мороз.

2-100
Схожі новини