Чому плакати та сумувати це нормально: львів’ян запрошують на зустріч про втрату близької людини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чому плакати та сумувати це нормально: львів’ян запрошують на зустріч про втрату близької людини
14 Серпня, 17:23
logo-black

Чому плакати та сумувати це нормально: львів’ян запрошують на зустріч про втрату близької людини

Цієї неділі, 20 серпня, у Львові в URBAN бібліотеці, що на вул. Устияновича, 4 відбудеться зустріч, на якій психологиня Олена Коваль та організаторка і розпорядниця поховальних та поминальних церемоній Наталія Шингера розкажуть про те, як пережити втрату близької людини.

В коментарі LMN, одна із спікерок заходу, Наталія Шингера розповіла, що вхід на цю зустріч буде безкоштовний, ніяких обмежень немає. Крім того, не потрібно жодних попередніх реєстрацій. Достатньо лише знайти сторінку заходу у Facebook та натиснути «Цікавить».

За словами Наталії Шингери, таку зустріч вирішили провести, бо бачать у соціальних мережах, наскільки людям важко самотужки прожити цей досвід:

«Найчастіше діляться болем жінки, які втратили чоловіка. Очевидно, що вона переживає певні почуття, це позначилось на її житті, адже важко працювати, змусити щось себе робити у побуті. Через місяць-два після втрати, вона чує з кожної праски, що уже досить, не потрібно думати за це, а натомість треба робити щось для себе і наприклад, для дітей. Дуже багато людей сказали: «Чому мене ніхто не розуміє? В мене ось така втрата, але мене ніхто не розуміє. Мені лише кажуть, аби я забула та відпустила». У свою чергу ми просто хочемо поговорити про ці речі: чому горювати – це нормально, скільки часу потрібно на це, як давати раду цим почуттям. Крім того, також ми розкажемо, як поводитись із людиною, яка переживає ці почуття, що робити, а що ні, чого варто краще не говорити та багато інших речей», – розповіла Наталія Шингера.

Зустріч відбуватиметься у форматі доповіді та презентації від кожної спікерки. Крім того, вітаються запитання від присутніх, їхні життєві приклади та цінні поради.

На зустрічі можна отримати відповіді на такі запитання:

  • Чому ми маємо право на певний час для горювання?
  • Скільки він має тривати?
  • Чому потрібно плакати та виражати свої емоції, а не закриватись у собі.
  • Чи існують дієві шляхи для підтримки рідних, які зараз переживають втрату?
  • Що можна, і чого не варто казати таким людям?
  • Як вшанувати прожите життя та зберегти світлу пам’ять про людину?
  • Як поминальну церемонію перетворити із трагічної на терапевтичну?

Наталія Шингера наголошує, що цей захід спрямований для тих, які втратили когось, а також для тих, хто не знає, як підтримати свою близьку людину, яка зараз переживає ці відчуття.

Ірина Марчук

Відео