Чому важливо чоловікам проходити УЗ обстеження органів калитки: пояснення лікаря | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чому важливо чоловікам проходити УЗ обстеження органів калитки: пояснення лікаря
24 Липня, 12:49

Чому важливо чоловікам проходити УЗ обстеження органів калитки: пояснення лікаря

Згідно останніх статистичних даних середня тривалість життя чоловіка ще кілька років тому коливалася в межах 60-63 роки. Проте ця цифра поступово знижується і вже сьогодні становить всього 59 років. В чому ж причина? Стреси в сучасному житті є майже нормою. Відомо, що жінкам протистояти стресу вдається значно краще, ніж чоловікам. Невміння правильно відпочивати, так би мовити «перезавантажуватися», шкідливі звички та невтішний стан екології негативно впливає на здоров’я чоловіка.

Сьогодні в Україні питання планування сім’ї і народження здорової дитини є надзвичайно актуальним. Проблеми чоловічого здоров’я посідають чільне місце в сучасній медицині, адже безпосередньо впливають на демографічну картину нашого суспільства. Існує стереотип, що успішне зачаття та вагітність – це відповідальність, в першу чергу, жінки і саме на ній лежить святий обов’язок ретельно турбуватися про своє здоров’я. Тому найчастіше обстеження проходить саме вона.

Однак, здоров’я чоловіка в даному випадку відіграє чи не ключову роль та істотно впливає на можливість зачаття і розвиток плода. Та і загалом репродуктивне здоров’я чоловіка – це індикатор його загального стану здоров’я.

Як же вберегти чоловіче здоров’я? 

Про це детальніше розповість лікар УЗД Медичного центру «Уросвіт» Ролюк Олександр Іванович

Тут відповідь досить проста – щорічні обстеження стану організму є гарантією здорового та повноцінного життя кожної людини і чоловіка зокрема. Якщо ваша мета не хворіти і мати міцне здоров’я, то лікарі наполегливо рекомендують щороку проходити медичні обстеження. Вчасне профілактичне обстеження стану здоров’я сильної половини людства дає змогу попередити хворобу або виявити її на ранній стадії, що підвищує шанси на швидке і ефективне лікування.

Серед переліку обов’язкових щорічних медичних обстежень, які повинен проходити кожен чоловік одне з перших місць посідає УЗД органів  калитки.

Калитка (scrotum) – це фактично шкірний утвір, який розділений посередині перетинкою на дві половини. Кожна з них містить в собі яєчко з оболонками, придатком і нижнім відділом сім’яного канатика.

УЗД органів калитки – це діагностичне обстеження, яке дозволяє отримати зображення яєчок та навколишніх тканин у калитці.

Які патологічні зміни можна діагностувати за допомогою УЗД органів калитки?

  • Крипторхізм – є вадою розвитку, за якої яєчка не опускаються в калитку, а залишаються в черевній порожнині; частіше за все ця патологія закладається на генетичному рівні і діагностується у кожного шестисотого хлопчика. Симптоми: яєчка менші за нормальні вікові розміри, відсутня зернистість, кровотік знижений або відсутній.
  • Пухлини яєчка – на екрані виглядають як утворення з неоднорідною зміненою структурою.
  • Варикоцеле –  це варикозне розширення венозних судин пахового каналу. Лікар обов’язково робить доплерографічне обстеження судин калитки.
  • Дрібні конкременти (кальцинати).
  • Кисти – часто представлені у вигляді односторонніх порожнистих утворень.
  • Орхіт –  причиною є інфекція. Візуально орган збільшений, присутній набряк, проте зі збереженням структури. Може спостерігатися неоднорідна ехощільність.
  • Абсцес – візуалізується як утворення округлої форми, що має однорідну щільність.
  • Водянка яєчка (гідроцелє) – простежується наявність рідини між оболонками яєчка.
  • Якщо мала місце травма, то під час УЗД обстеження можна виявити розрив, наявність крові в калитці і між оболонками чи гематоми.
  • Перекручення сім’яного канатика – доплерографічне обстеження судин калитки також обов’язкове.

Переваги УЗ діагностики органів калитки:

Високий ступінь достовірності даного методу. Завдяки сучасним УЗД-апаратам успішно діагностуються як запальні захворювання,  так і ускладнення, травми, пухлини тощо. Практично в 99% випадків остаточний діагноз підтверджується лікарем-урологом.

УЗ дослідження з датчиками для доплерографії допомагає не тільки досліджувати структуру органів калитки і визначити їх розміри, але і вивчити характер кровотоку.

Безпечність методу. Протипокази до даної процедури відсутні.

Процедура є абсолютно безболісною. Лікар всього лиш наносить на шкіру спеціальний гель і торкається датчиком потрібної ділянки. Гель обов’язково повинен бути теплим для профілактики втягування яєчок в пахові канали.

Не вимагає особливої підготовки. Обов’язковим є лише туалет статевих органів, а ще краще якщо необхідна ділянка буде поголеною.

Немає вікових обмежень. Діагностика органів калитки у хлопчиків дозволяє оцінити анатомічну будову статевих органів, визначити ступінь їхньої зрілості, виявити патології на ранніх стадіях.

Доступна цінова політика – діагностика за допомогою ультразвуку набагато дешевша, ніж, наприклад, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія.

Потрібно пам’ятати, що УЗД органів калитки слід проходити не лише за наявності симптомів, але і щорічно в цілях профілактики!

Медичний центр «Уросвіт» обладнаний сучасними УЗ апаратами, які забезпечують високий рівень візуалізації та передачу максимально точних даних про стан пацієнта, а кваліфіковані, досвідчені лікарі центру допоможуть поставити точний діагноз та призначать ефективне лікування.

Відео