Чотирьом медикам із Борислава загрожує тюрма | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чотирьом медикам із Борислава загрожує тюрма
10 Липня, 12:34

Чотирьом медикам із Борислава загрожує тюрма

Чотирьох лікарів Центральної міської лікарні Борислава підозрюють у смерті породіллі та завданні серйозної шкоди здоров’ю її новонародженій дитині, яка унаслідок дій лікарів стала неповносправною. Випадок стався під час пологів у вересні 2018 року, а підозру медикам у неналежному виконанні професійних обов’язків оголосили лише зараз, – пише Захід.нет

Як повідомили у п’ятницю, 10 липня, в поліції Львівщини, у вересні 2018 року у Центральну міську лікарню Борислава поступила вагітна 32-річна мешканка міста. Під час пологів унаслідок неналежних дій лікарів, жінка впала у кому, а згодом померла, а новонароджений хлопчик отримав серйозні проблеми зі здоров’ям та залишився неповносправним.

За даними прокуратури Львівщини, жінка поступила у лікарню із четвертою вагітністю у терміні 37-38 тижнів. Вагітна перебувала у стаціонарі з 7 до 10 вересня, згодом її відпустили додому, де вона готувалась до планового кесаревого ростину. Однак, через ургентні покази 14 вересня жінка звернулась до пологового відділення, а лікарі під час консиліуму прийняли рішення проводити операцію.

Черговий анестезіолог обрав вид анестезії та розпочав готувати обладнання для оперативного втручання. Однак, після п’яти невдалих спроб інтубації – введення особливої трубки в трахею для анестезії – у жінки сталась зупинка серця. Операцію припинили та розпочали здійснювати реанімаційні заходи, зокрема, інтенсивну терапію.

У жінки розпочалися судоми і лікарі покликали на допомогу завідувача хірургією, який теж не зміг провести трахеотомію через «коротку шию і технічні труднощі».

Вже за кілька годин стан жінки був вкрай важким, а тому місцеві лікарі викликали львівську медицину катастроф, фахівці якої виконали трахеотомію та просанували трахеї від слизу. Після цього жінку підключили до апарату штучної вентиляції легень. Далі львівські медики прооперували роділлю, однак, тривала гіпоксія та інші ускладнення незворотно вплинули на стан дитини та, як наслідок, призвели до інвалідності.

Того ж дня пізно увечері породіллю реанімобілем перевезли у відділення реанімації Львівської обласної клінічної лікарні, де вона 27 вересня 2018 року померла.

Розслідування справи тривало майже два роки. Зараз поліцейські оголосили підозру у неналежному виконанні обов’язків лікарю-анестезіологу, двом акушерам-гінекологам та хірургу міської лікарні Борислава. Їх підозрюють у неналежному виконанні своїх обов’язків, що спричинило важкі наслідки. У разі доведення вини, медикам загрожує до 3 років тюрми з позбавленням права займатися лікарською діяльністю на той самий термін.

Відео