Упродовж чотирьох днів з 10:00 до 23:00 вулиця стане пішохідною з зонами відпочинку, озелененням, майстер-класами, культурною програмою та “тихими” зонами для зручності. Тут з’являться лавки, газони, літні майданчики і можливість прогулятися у безпеці й затишку.
За словами організаторів, цей проект — не просто подія, а тест нової ідеї – зробити вулиці більш зручними для всіх: пішоходів, велосипедистів, людей з інвалідністю та батьків із колясками. Якщо мешканці і підприємці підтримають таку зміну, частина озеленення і меблів залишиться і зробить атмосферу у центрі міста постійною.
У рамках «Днів вулиці» планують воркшопи, лекції про історію та архітектуру, театральні виступи, велосипедні активності, спортивні і дитячі зони. Під час заходу організатори збирають відгуки мешканців, водіїв і бізнесу, щоб визначити, чи варто зробити цю ініціативу постійною.
Це — частина Європейського тижня мобільності, який щороку закликає міста змінювати транспортні звички і створювати зручні простори для пішоходів і велосипедистів. У Львові подібний експеримент вже був у 2023 році, і його результати показали, що без машин в центрі — львів’яни отримують більше затишку і комфортної атмосфери.