Чотири кримінальні провадження не заважають працювати на посаді керівнику Мостиського військового лісництва | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Чотири кримінальні провадження не заважають працювати на посаді керівнику Мостиського військового лісництва
13 Листопада, 12:30
logo-black

Чотири кримінальні провадження не заважають працювати на посаді керівнику Мостиського військового лісництва

Незаконна вирубка лісу, конфлікт інтересів, службова недбалість з мільйонним збитками державі і як вишенька на торті – затримання на хабарі. Такі обвинувачення висунуті Русланові Семераку, який вже 25 років очолює Мостиське військове лісництво.

Як стало відомо Львівській мануфактурі новин з власних джерел, перша кримінальна справа у керівника цього лісгоспу з’явилась ще у 2003 році і була пов’язана з незаконною рубкою дубів. Тоді його на деякий час відсторонили від посади, але вже у 2004 році він повернувся до виконання обов’язків керівника держпідприємства. Чим тоді завершилось розслідування і сама справа невідомо, але натомість відомо про чотири кримінальні провадження за останні два роки.

Зрізані цінні породи дерев і дружина-сторож

У липні 2019 року військові лісництва в Україні реорганізували і з Русланом Семераком як директором Мостиського військового лісництва уклали контракт на 5 років. І от вже у листопаді 2021 року Держекоінспекція виявила на землях господарства незаконну зрізку 50 дерев (породи граб, вільха, дуб і бук). Тоді нанесені збитки державі оцінили у понад 577 тисяч гривень. Кримінальне провадження (№42021141410000051 в ЄРДР) відкрили за фактом недбалого ставлення до своїх обов’язків керівників підприємства. Попри те, що минуло вже більше трьох років рішення суду по цій справі досі немає…

Але далі більше – вже у лютому 2022 року правоохоронці з’ясували, що протягом 15 років у штаті Мостиського військового лісництва на посаді сторожа числилась дружина Руслана Семерака Валентина. Жінка на робочому місці не з’являлась, але заробітну плату і премії їй справно нараховували. Коли це виявили, то з’явилось нове кримінальне провадження (№ 42022141410000010 в ЄРДР) щодо директора держпідприємства про зловживання службовим становищем і привласнення майна.

«Тоді опитали працівників і всі підтвердили, що його дружина жодного дня не ходила на роботу, а кадровик пояснила, що діяла під тиском», – пояснює джерело LMN.

Це підтверджують й матеріали справи, які є в нашому розпорядженні. У цьому ж кримінальному провадженні також йдеться про те, що на підприємстві заднім числом оформили ще одного псевдо працівника, який так само отримував зарплату, не працюючи. Ця справа, як і попередня про незаконну вирубку лісу, досі перебуває в суді.

А вже 7 червня цього року стається найяскравіший епізод з «кримінального» життя Руслана Семерака – правоохоронці затримують його на гарячому  під час отримання другої частини хабаря за надання права підприємцю закуповувати деревину поза аукціоном за заниженими цінами.

За даними Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону, директор військового лісництва налагодив схему отримання хабарів за надання можливості приватним особам купувати деревину поза межами аукціонних торгів, а отже, «по-чорному».

7 червня посадовця затримали на отриманні 9500 гривень хабаря, та оскільки напередодні йому за цю оборудку передали ще 7500 гривень, то кримінальне провадження (№ 42022141410000042 в ЄРДР) відкрили за фактом вимагання та одержання 17 тисяч гривень неправомірної вигоди. За цією статтею Кримінального кодексу України (ч.3 ст.368) чоловікові загрожує від 5 до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади та займатись певною діяльністю, та з конфіскацією майна.

СІЗО, домашній арешт і повернення на роботу

Що ж відбулося насправді: Руслана Семерака затримали на місці і три дні він провів в ізоляторі тимчасово тримання. Рішенням суду йому визначили місяць домашнього арешту, а ще пізніше запобіжний захід змінили на особисте зобов’язання. Також його відсторонили від посади з 8.06.22 до 08.10.22.

Але й це не все. Вже коли йшло слідство по цій справі відкрили ще одне кримінальне провадження (№ 42022141410000047 в ЄРДР) щодо директора Мостиського лісництва про неналежне виконання посадових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки.

«В даному випадку йдеться про те, що деревину збували не через біржові торги, а по внутрішніх договорах, що спричинило мільйонні збитки для підприємства, тому що ціни на біржових торгах в два, а подекуди і в 3 рази перевищували внутрішні ціни», – розповідає джерело LMN.

Так чи інак, але 8 жовтня 2022 року Руслан Семерак повернувся до виконання своїх обов’язків як керівник лісництва, про що свідчить кадрова документація підприємства.

Таким чином, чоловік щодо посадових дій якого відкрито чотири кримінальні провадження продовжує виконувати обов’язки директора держпідприємства, яке, до речі, перебуває у прямому підпорядкування Міністерства оборони України.

Звісно, у всіх цих справах своє останнє слово має сказати суд, однак наостанок лиш наведемо дуже ілюстративну фінансову статистику: доки лісництвом керував Руслан Семерак щомісячний заробіток підприємства складав близько 600-700 тисяч гривень. У ті чотири місяці, коли він був відсторонений від посади, цей показник сягнув 1,5 – 1,6 мільйона гривень.

Відео