«Чула, що тут війна, трохи страшно було»: як іноземці відгукуються про Львів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Чула, що тут війна, трохи страшно було»: як іноземці відгукуються про Львів
04 Червня, 18:59
logo-black

«Чула, що тут війна, трохи страшно було»: як іноземці відгукуються про Львів

Марія Оринчак

У суботу, 1 червня, у Львові нагороджували учасників Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий Мольберт». Цього року у ньому взяли участь діти не тільки з України, а й з десяти інших країн. LMN завітала на нагородження учасників та поспілкувалась з іноземними гостями про Україну, Львів та фестиваль.

Першою знайомимось з вірменкою Анною-Марією Олтеан. На фестивалі вона з батьком. Каже, що своїх робіт не представляла, але дуже хоче взяти участь у конкурсі у майбутньому.

«Я вперше в Україні. Чула, що тут війна, трохи страшно було. Про Україну як про країну знала небагато, якось нечасто у нас в медіа чи в школі говорять про вашу державу.  Насправді те, що я побачила, перевершило мої очікування. Львів таке старовинне місто! Гуляєш, і кожна вуличка чимось особлива, такі будівлі всі вишукані. Хотіла б тут залишитись на довше», – каже Анна-Марія.

Серед тих, хто отримав срібну медаль у конкурсі, 12-річна Клара-Дениса Юркевич із Молдови.

«Вже не вперше у Львові. Приїжджала на попередні етапи конкурсу. Минулого разу багато просто гуляла містом. Тут дуже затишно. Хоч я і нерелігійна людина, але ваші храми це щось неймовірне! І зовні, і всередині вони виглядають як справжні витвори мистецтва. Цього разу я більше гуляла по різноманітних закладах: була в кафе та ресторанах. Особливо мені сподобалось в CatCafé. То так класно, коли котики повсюди! У нас таких закладів нема. Встигла познайомитися з своїми українськими ровесниками. У нас так багато спільних тем для розмови знайшлось! Як і всюди, люди є різні: хтось дуже привітний, з кимось спілкуватись просто в радість, а когось краще б не зачіпала», – розповідає Клара-Дениса.

Дівчинка каже, що про нашу країну вперше почула від своєї вчительки початкових класів. Та родом з України, дуже тепло відгукувалась про свою Батьківщину.   Про те, що в Україні триває війна, дізналася лише тут, на фестивалі. Каже, що навіть, якби знала раніше, все одно б поїхала.

Завітала на фестиваль і сім’я австрійців. Дівчинка – німецькомовна, мама розмовляє англійською та російською.

«Я колись навчалась у Москві, була в Україні, залишились дуже приємні враження. Хотілось ще повернутись у цю країну, особливо, до Львова. Раніше тут не була, але знайомі казали, що то таке місто, в якому досить безбідно живуть попри воєнні дії в країні. Ми тільки сьогодні вранці приїхали, ще не встигли багато побачити, але загалом атмосфера і свята, і міста дуже нам подобається. Оскільки ми іноземні гості, за нами закріпили волонтерів – дуже турботливі дівчатка», – розповідає жінка.

На лавочках сидить четверо дівчаток-ровесниць по 12-13 років. Грають в одну і ту ж гру, між собою розмовляють російською. Приїхали з Мінська вранці, будуть у Львові впродовж тижня.

«Ми з однієї художньої школи. Давно хотіли побувати саме на цьому конкурсі, він один з найвідоміших у світі в плані малювання. Ще нічого, в принципі, не встигли оглянути. Трохи розуміємо українську – вона дуже схожа до білоруської, хоча ми й нею не спілкуємось», – розповідає одна з дівчаток.

«Дуже хочемо вже оглянути експозицію, знайти свої роботи, подивитися на картини інших. Нам тут подобається – нас зручно поселили і годують смачно», – додає інша.

Фото: LMN

Відео