«COVID-19 стає пандемією нещеплених»: МОЗ планує послабити карантин для вакцинованих | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«COVID-19 стає пандемією нещеплених»: МОЗ планує послабити карантин для вакцинованих
08 Вересня, 15:52

«COVID-19 стає пандемією нещеплених»: МОЗ планує послабити карантин для вакцинованих

Міністерство охорони здоров’я має намір послабити карантинні обмеження для вакцинованих колективів закладів, компаній чи установ, якщо регіон їх функціонування через поширення COVID-19 потрапляє в «жовту» чи «червону» зону епідемічної небезпеки. Про це сьогодні, 8 вересня, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні уряду.

«Наслідуючи практику європейських країн та Сполучених Штатів Америки, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого проти COVID-19 населення до звичного. Тому цього тижня ми почали спільно з усіма міністерствами грунтовно працювати над змінами до карантинних норм, аби дотримуватися балансу між захистом населення від коронавірусу та його благополуччям, – пояснив Ляшко. – Думаємо, що більшість обмежень, які передбачені в «жовтому» та «червоному» рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватися до вакцинованих колективів або відвідувачів закладів чи різних сфер економіки».

Міністр охорони здоров’я зазначив, що для «жовтого» рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для «червоного» – потрібний буде повний курс щеплень.

«До прикладу, роботу закладів освіти у «жовтій» зоні епіднебезпеки не будуть обмежувати, якщо 80% педагогів матимуть документ про вакцинацію хоча б однією дозою, – додав Ляшко. – До того часу всі, зокрема заклади освіти, продовжують працювати за правилами «зеленого рівня», незважаючи на кількість вакцинованих педагогів».

За словами Ляшка, «COVID-19 стає пандемією невакцинованих».

Фото: ілюстративне

 

Відео