Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
COVID-19 вражає мозок: що дослідили німецькі вчені
02 Грудня, 13:13

COVID-19 вражає мозок: що дослідили німецькі вчені

Вчені Берлінського університету імені Гумбольдта довели, що коронавірус здатний проникати в мозок по нюховому нерву. Так він викликає прямі ушкодження центральної нервової системи й небезпечні неврологічні симптоми. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Natural Neuroscience.

Дослідники продемонстрували присутність вірусної РНК в різних областях дихальних шляхів і головного мозку пацієнтів з COVID-19. Це підтверджує, що SARS-CoV-2 дійсно здатний проникати в центральну нервову систему. Раніше вважалося, що неврологічні симптоми проявляються опосередковано через порушення імунної системи.

«Ми спостерігали у коронавірусу виражену здатність інфікувати нервові клітини. Він проникає через слизову оболонку в носовій порожнині та використовує для поширення в нервовій системі близькість між ендотеліальною тканиною, нюховою слизовою оболонкою і нервовою тканиною, включаючи нюхові й сенсорні нервові закінчення. Далі, по нейроанатомічних структурах, він проникає в важливі центри мозку, викликаючи неврологічні розлади», – пишуть автори дослідження.

Ще раніше медики попереджали, що легка форма коронавірусу, при якій, як правило, низький ризик ускладнень, може серйозно вразити серце, нирки, підшлункову залозу та інші внутрішні органи.

Також вчені дослідили, що антитіла до коронавірусної хвороби, які виробляє організм у боротьбі з хворобою, довше зберігаються у жінок, ніж у чоловіків.

Фото: ілюстративне

Схожі новини