Дай немовляті шанс на повноцінне життя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дай немовляті шанс на повноцінне життя
01 Листопада, 18:10

Дай немовляті шанс на повноцінне життя

Тетяна Дзяма

Сьогодні у Львові розпочалось голосування у конкурсі громадських проектів

У пологовому будинку, що на вул. Рапопорта, на конкурс проектів покладають великі надії. У лікарні хочуть облаштувати сучасну палату інтенсивної терапії для новонароджених. Кажуть обладнання у тій, яку використовують зараз, “зносилось”. Тільки у порівнянні із минулим роком кількість передчасних пологів за перше півріччя тут зросла із 3,6 до 6%.

Тож проект, авторами якого є депутат ЛМР Віталій Свіщов та неонатолог Марія Кісельова, мав би суттєво покращити якість перинатальної допомоги немовлятам.

Кошторис проекту – майже 3 мільйони гривень.

У функціонуючій палаті інтенсивної терапії новонароджених постійно перебувають діти, які потребують медичних втручань різної складності. Одним з факторів, що заслуговує уваги, слід вважати значне навантаження не тільки на медичний персонал відділення новонароджених, але і на існуюче обладнання інтенсивної терапії. Відтак, безперервне його використання асоціюється із значним ступенем зношеності, – йдеться у пояснювальній записці.

За гроші, виграні у конкурсі громадських проектів, можна купити повітряний компресор, дитячий дихальний апарат, інфрачервоний обігрівач для новонароджених, монітор пацієнта, двошприцевий насос та лампу для фототерапії та інше устаткування.

Автори кажуть, що у цьому медзакладі працюють висококваліфіковані лікарі, тож якщо дати їм сучасне обладнання, рівень меддпомоги значно покращиться.

 

 

Кожна дитина, яка приходить у цей світ, є цінним дарунком долі, не тільки для батьків, а й для нашої держави, особливо нині, в час, коли народжуваність в Україні знижується при зростаючій кількості дітей з інвалідністю та випадків смертності. Саме тому, збереження здоров’я дітей нині, починаючи з періоду новонародженості – це завтрашній день країни, – пояснює Віталій Свіщов.

Проект підтримують активісти та майбутні батьки. Зокрема львів’янин Ігор Лучак каже, що вважає цю ідею дуже важливо. Адже якщо у пологовому будинку в один день народиться двоє діток із патологією, лікарі будуть змушені обирати, кого їм рятувати.

Коли ж кількість та якість обладнання збільшиться, таке питання навіть не стоятиме.

Проголосувати можна за проект №64 можна тут.

Додамо, у конкурсі громадських проектів може взяти участь будь-хто, запропонувавши власну ідею. Ті, які наберуть найбільше голосів, будуть профінансовані із бюджету міста.

Голосування стартувало сьогодні і триватиме до 15 листопада.

Цьогоріч змагатимуться 159 проектів.

Відео