Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Давай там, українських баб ґвалтуй»: журналісти ідентифікували подружжя із «плівок» СБУ
15 Квітня, 19:42

«Давай там, українських баб ґвалтуй»: журналісти ідентифікували подружжя із «плівок» СБУ

У вівторок, 12 квітня, СБУ опублікувала фрагмент перехопленої телефонної розмови російського військового з дружиною, в якій вона, сміючись, заохочує чоловіка «ґвалтувати українських баб».

– Так, ти давай там, українських баб ґвалтуй, да? І мені нічого не кажи. Зрозуміло? (сміється – ред.), – говорить жінка своєму чоловіку-загарбнику.

– Ґвалтувати і тобі нічого не казати? – відповідає він своїй дружині.

– Так, щоб я нічого не знала. А що? (сміється – ред.).

– Можна, так?

– Так, дозволяю. Тільки захищайся (користуйся презервативами – ред.)!

– Добре.

Журналісти «Схем» спільно з російською редакцією Радіо Свобода встановили фігурантів розмови. Чоловік – в минулому строковик Росгвардії, також служив у полку, який брав участь в окупації Криму Росією.

Як вдалося дізнатися журналістам, російський військовий, якому його власна дружина «дозволила» ґвалтувати «українських баб», на момент дзвінка перебував на Херсонщині. Від джерел в українських правоохоронних органах журналістам стали відомі російські телефонні номери співрозмовників. Це дозволило їх ідентифікувати.

Як з’ясували журналісти Радіо Свобода, два цих номери використовувалися під час реєстрації двох акаунтів у соціальній мережі «ВКонтакте». Це – 27-річний Роман Биковський та його дружина – Ольга Биковська, у дівоцтві – Пінясова. Обидва – родом з Орловської області РФ. Мають чимало спільних фото.

035c0000-0aff-0242-3a9e-08da1d7733b8_w1597_n_r0_st

Сторінка Романа закрита, а от його дружина ще донедавна активно користувалась соцмережею (13 квітня сторінка вже була видалена – ред.).

Її життєве кредо, судячи з профілю «ВКонтакте»: «Навчіться нікому нічого не розповідати. Ось тоді все буде добре». Там же жінка, яка радила чоловіку «ґвалтувати баб», вказала, що головне в житті для неї – це «сім’я і діти». В неї є діти – у 2017 році вона стала мамою, про що повідомила публічно.

І хоч Ольга переважно демонструвала «цивільне» життя чоловіка, у 2016 році вона все ж запостила його фотографію із радісним – «дочекалася». Вочевидь, зі служби.

Журналісти знайшли оголошення, які Ольга та Роман публікували на сервісі «Авіто». Які свідчать про те, що після закінчення строкової служби військовослужбовець з дружиною та новонародженим сином переїхали в окупований Росією Крим. Орієнтовно – з 2018-го року. В Криму жінка, яка на перехопленому СБУ записі розмови радила своєму чоловікові ґвалтувати українок, шукала роботу по догляду за дітьми.

Схоже, родина Биковських й досі живе в Криму. Наприклад, 19 січня 2022 року Ольга скаржилася у коментарях, що не змогла потрапити на прийом до місцевого косметолога в Феодосії, а 13 лютого відгукнулася на заклик допомогти грошима на операцію собаці, яку збила машина у центрі цього міста.

Журналісти Радіо Свобода провели розслідування та зв’язались з Биковськими. Роман підтвердив, що це його ім’я та прізвище, а на запитання, чи залишається він ще на Херсонщині, відповів, що «ні». Повідомив, що знаходиться у Севастополі. Дізнавшись, що йому телефонує журналіст, Биковський заявив, що голос на записі СБУ – не його. При цьому його голос – такий же, як на «плівках» правоохоронців.

Голос Ольги Биковської також повністю співпадає з голосом на опублікованому українською спецслужбою аудіозаписі. Вона підтвердила Радіо Свобода, що її чоловік перебуває у Севастополі, уточнивши, що він лікується у шпиталі після поранення. Де саме – каже, що не знає. Після цього Ольга Биковська перервала розмову та скидала подальші дзвінки. На повідомлення у соціальних мережах ані Роман Биковський, ані його дружина більше не відповіли.

Після розмови Ольга взагалі видалила сторінку «Вконтакте».

035c0000-0aff-0242-bcf1-08da1e429a6c_w650_r0_s
035c0000-0aff-0242-0452-08da1e429a84_w650_r0_s
Схожі новини