Дбати про імунітет та психологічний стан: поради науковця, як пережити «коронавірусну паніку» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дбати про імунітет та психологічний стан: поради науковця, як пережити «коронавірусну паніку»
06 Березня, 21:01
logo-black

Дбати про імунітет та психологічний стан: поради науковця, як пережити «коронавірусну паніку»

Юлія Швидко

В Україні поки що медики зафіксували один факт зараження коронавірусною інфекцією COVID-19. Цей пацієнт одужує. Обстежили ще 9 хворих, у яких була підозра на коронавірус. Діагноз не підтвердився. Та люди не перестають панікувати.

«Хоча у цій ситуації найменше, що потрібно, – це панікувати. Страх пригнічує імунітет людини. А нам зараз, навпаки, потрібно подбати про укріплення захисних сил організму, – каже LMN Світлана Гнатуш, завідувач кафедри мікробіології ЛНУ ім. Франка. – Це добре, що наші медики уже виявили коронавірус на території України. Значить, вміють діагностувати збудника, готові допомагати хворим. Теоретично можна припустити, що коронавірус в Україні вже давно. Але люди, які ним були заражені, могли перехворіти у легкій формі, тому не зверталися до лікарів».

Світлана Олексіївна наголошує, що один хворий одночасно  може заразити двох–чотирьох  людей. Вірус передається не лише повітряно-крапельним шляхом, а й через поверхню чи предмет, на якому він є. На поверхні коронавірус може «жити» від кількох годин до кількох днів.

«Людям треба мити руки. На роботі дискутуємо: якщо будемо надто часто їх мити, чи не змиємо захисний шар, який захищає їх від мікроорганізмів. Але обов’язково руки треба мити перед їжею. Не бажано їздити у переповненому транспорті. Варто добре харчуватися, висипатися, гуляти на свіжому повітрі і мати лише гарні думки – дбати про імунітет та психологічний стан», – додає науковець.

Світлана Гнатуш підтверджує, що серед захворілих на коронавірус  мала кількість дітей.

«Це ми бачимо по статистиці хворих на коронавірус. Можливо, діти просто перехворіли у легкій формі, – каже фахівець. – Також по статистиці серед хворих мало курців. Припускаю, що коронавірус вражає клітини, які у курців вже є пошкоджені або знищені».

Від коронавірусу помирає лише 3 відсотки усіх пацієнтів. Однак цей вірус дуже швидко поширюється.

«Якщо його не зупинити, то може загинути велика кількість людей. Він також вражає клітини легень і нирок. Якщо в людини слабкий імунітет, то ця недуга є досить небезпечною», – додає Світлана Гнатуш.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео