Дейнека хоче віддати 4 гектари земель Львівщини у користування мисливцям: партійці УГП та активісти проти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дейнека хоче віддати 4 гектари земель Львівщини у користування мисливцям: партійці УГП та активісти проти
09 Травня, 18:38
logo-black

Дейнека хоче віддати 4 гектари земель Львівщини у користування мисливцям: партійці УГП та активісти проти

Депутати Львівської обласної ради на черговому сесійному засіданні голосували за пропозицію надання 3700 гектарів мисливських угідь у користування на 15 років мисливсько-рибальському клубу «Фазан». До прийняття рішення не вистачило лише кілька голосів. Депутатка Української Галицької Партії Ірина Кравець та громадський активіст Василь Курій застерігають: до проєкту рішення є дуже багато запитань.

«Частина цих земель розташована на території національного природнього парку «Північне Поділля», адміністрація якого має застереженння щодо такого проєкту. Окрім того, окремі депутати озвучили сумніви громадськості щодо порядності осіб, причетних до діяльності товариства «Фазан», зауваживши, що один з них фігурує у кримінальних справах, а інший є його родичем», – розповідає депутатка обласної ради Ірина Кравець.

Депутатка додає: орієнтовна вартість плати за користування угіддями – всього 3 тисячі гривень у рік, тобто менше 1 гривні за гектар.

«Крім того, попри затверджену мінстерством загальну форму про умови ведення мисливського господарства, ми хотіли б знати деталі користування угіддями. Оскільки було надто багато знаків запитань, я особисто проголосувала проти», – розповідає депутатка обласної ради Ірина Кравець.

Дейнека, вважає Василь Курій, таким рішенням фактично визнав свою профнепридатність.

«Проєкт рішення напрацювало обласне лісомисливське господарство, наголошую, лісомисливське. Це схоже на ситуацію, коли лісгоспи наймають на роботу охоронні фірми, які насправді не охороняють лісу, а ходять і збирають данину з пилорам замість лісників, бо так зручніше.

Крім того, зазначив Василь Курій, важливо, аби депутати бачили повний проєкт угоди про користування.

«Такі рішення не мають напрацьовуватися, як кіт у мішку. Вони мають обов‘язково обговорюватись і погоджуватись з громадою. Обов‘язково має бути рішення місцевої ради. Люди, які створили громадську організацію «Фазан» і мають намір використовувати землі громад Львівщини, цілком логічно, мають бути розглянуті під мікроскопом.

Відео