Делегація з Самбора вшанувала жертв Голокосту у Освенцімі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Делегація з Самбора вшанувала жертв Голокосту у Освенцімі
29 Січня, 17:39

Делегація з Самбора вшанувала жертв Голокосту у Освенцімі

Делегація з Самбора представила Україну у польському місті Освенцім на урочистостях до 74-ої річниці визволення в’язнів з концтабору Аушвіц-Біркенау. Про це повідомили у прес-службі Самбірської міської ради. На подію приїхали міський голова Самбора Юрій Гамар та секретар ради Юрій Дмитришин.

Окрім України, були представники з Польщі, Німеччини, Італії, Франції, Іспанії та Бельгії.

Заходи розпочали на одній з центральних площ міста-партнера Самбора – Освенціма. Квіти до підніжжя пам’ятника поклали  органи влади різних рівнів, громадські та політичні організації міста.

Опісля, голови делегацій зустрілися із в’язнями концтаборів в Аушвіц. Інші представники  спостерігали за подіями на великому екрані за допомогою прямої трансляції у Біркенау.
У будинку так званої головної сауни на території колишнього табору Аушвіц ІІ, куди привозили новоприбулих в’язнів, тепер вже колишні в’язні ділилися спогадами тих страшних днів та розповідали свої історії. З промовами виступили представники влади Польщі та дипломатичних служб інших країн.
Після церемонії усі разом прибули у Біркенау, де запалили свічки біля Міжнародного монумента пам’яті жертв концтабору «Аушвіц-Біркенау». Також молилися за іудейськими та католицькими звичаями за замордованих.
Відео