Денис Шмигаль розповів, коли в Україні доведеться ввести жорсткий локдаун | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Денис Шмигаль розповів, коли в Україні доведеться ввести жорсткий локдаун
07 Грудня, 09:16

Денис Шмигаль розповів, коли в Україні доведеться ввести жорсткий локдаун

У грудні посилення обмежувальних заходів не буде. Завдяки карантину «вихідного дня» вдалося дещо стабілізувати епідемічну ситуацію та розвантажити медичну систему. Але у січні таки доведеться ввести жорсткий карантин. Про це вчора, 6 грудня, на своїй сторінці у Фейсбук написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Цього тижня тричі кількість одужалих перевищувала кількість нових хворих. Як запевнив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, наша медична система протягом грудня впорається з нинішнім навантаженням. Проте, з урахуванням динаміки захворюваності, припускаємо, що запроваджувати більш жорсткі карантинні заходи доведеться вже в січні. Водночас держава робить усе, щоб українці якнайлегше пройшли зимові канікули заради безпеки», – повідомив він.

У п’ятницю Верховна Рада схвалила пакет законопроєктів, розроблених урядом за ініціативи Президента, щодо підтримки людей та бізнесу в умовах посиленого карантину, запевнив прем’єр-міністр.

«Наразі ми спільно з місцевою владою працюємо над переліком можливих обмежень. Для цього очільники міст та ОДА пройшли опитування та надали власну думку. Зокрема, підтримують заборону або обмеження діяльності:

святкових концертів, дискотек і нічних клубів, масових заходів у приміщеннях, хостелів, ТРЦ — 100%;

музеїв, кінотеатрів і театрів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля — 95%;

святкових ярмарків, спортзалів і фітнес-центрів — 90%.

Водночас міські голови та керівники ОДА виступають за роботу з частковими обмеженнями громадського транспорту (не більше, ніж кількість сидячих місць), закладів громадського харчування (доставка або на винос) та готелів (без зон розваг та харчування)», – додав Шмигаль.

Повний перелік можливих карантинних обмежень буде представлений на засіданні уряду 9 грудня.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео