Депутатів каратимуть за “кнопкодавтсво” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Депутатів каратимуть за “кнопкодавтсво”
20 Серпня, 14:48

Депутатів каратимуть за “кнопкодавтсво”

Якщо помітять, що народні депутати займаються “кнопкодавством”, прогулюють чи домовляються – буде негайна реакція правоохоронців. Про це лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков заявив в ефірі ток-шоу “Головна Тема. Вибір” на телеканалі “Україна”.

Він запропонував звернути увагу на те, як нардепи ходять на роботу в парламент і голосують “за себе, за сусіда і ще за два ряди”.

  “На жаль, це – практика і з нею пора боротися. Боротися з нею можна дуже просто – нарешті запустивши систему голосування за допомогою відбитків пальців – абсолютно зрозуміла й адекватна система, яка могла б працювати в українському парламенті”, – вважає Разумков.

 “Другий момент – з приводу заробітної плати нардепів. Дійсно, 30 тисяч гривень, якщо ми будемо порівнювати з парламентами Європи, – це не така велика цифра. Але якщо ми вийдемо і запитаємо людей на вулиці, чи це висока зарплата , думаю, більшість нам відповість, що висока. Як не виходитиме жити на депутатську зарплату – нехай пишуть книжки. Можна займатися ще рядом речей, які дозволяє закон. Якщо ж хтось буде помічений у корупції, то тут повинна бути навіть не наша реакція, а правоохоронців, які повинні боротися з корупцією “, – підкреслив лідер” Слуги народу “.

   “А реакція повинна бути швидка, в рамках закону, і з врешті виконанням передвиборчої обіцянки – “Саджати будемо “. Незалежно від того, хто буде там помічений – представники нашої політичної сили, представники опозиції, представники коаліції – це не принципово. У даній ситуації закон повинен бути один для всіх “, – упевнений глава президентської партії.

“Ми подивимося ще, за що проголосує парламент, за великим рахунком, ідея була ще карати і за “кнопкодавство”. Тому що це – невиконання своїх обов’язків і виникає питання, чому за тебе голосують, чи нема тут корупційної складової “, – говорить політик.

На зауваження ведучої ток-шоу, що деякі депутати їздять у відрядження, в ПАРЄ або відсутні з інших об’єктивних причин, а їх хочуть оштрафувати на 80 тисяч гривень, Разумков нагадав, що навіть якщо вони знаходяться у відрядженні, ніде не написано, що можна голосувати їх карткою.

    “Голосування депутатів – персональне. А якщо не буде вистачати голосів для прийняття важливих законопроектів, їх прийматимуть, коли депутати не будуть у відрядженнях”, – поділився думкою Разумков.

Відео