Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Заборонено приймати подарунки: для чиновників львівської мерії прийняли Кодекс етичної поведінки
20 Вересня, 16:56
logo-black

Заборонено приймати подарунки: для чиновників львівської мерії прийняли Кодекс етичної поведінки

Тетяна Пасічник

У Львівській міськраді сьогодні затвердили Кодекс етичної поведінки  посадових осіб та працівників виконавчих органів мерії, її установ, організацій та комунальних підприємств.

У мерії зазначають, що кодекс запровадить єдині правила поведінки працівників, щоб забезпечити авторитет мешканців до міської ради. Також це допоможе сформувати  бачення успішного майбутнього Львова.

Мер міста Андрій Садовий каже, більшість міст України такого документу не мають.

“Це прецедент. Я би дуже хотів, аби кодекс був доведений до всіх працівників міськради та ЛКП. Кожен повинен мати цей документ та прочитати його, це має бути дороговказ для всіх працівників”, – сказав Садовий.

Кодекс охоплює 3 частини: стандарти поведінки, права працівників та неприйнятна поведінка.

Відтак, працівникам Львівської міськради заборонено зловживати владою та повноваженнями, а також вдаватись до міжособистісних порушень, які принижують гідність інших осіб.

Окрім цього, неприпустимо вимагати або приймати подарунки у зв’язку зі своєю посадою. Також заборонено зловживати та привласнювати ресурси, які перебувають у їхньому розпорядженні.

Ознайомитись з кодексом можна тут.

Порушення правил тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Депутат Львівської міської ради Юлія Гвоздович розповіла LMN про своє ставлення до затвердження кодексу.

“На мою думку, такі документи дуже потрібні, – розповідає Гвоздович. – Я частково давала свої пропозиції до кодексу, які теж були враховані.  Службовці повинні знати рамки дозволеного. Однак інше питання – це дотримання і відповідальність за порушення. Наразі все буде лише на словах”.

До створення проєкту долучилися докторка наук з державного управління, професорка Марія Рудакевич, а також міжнародний експерт із питань запобігання корупції організації «Governance and Integrity» Франс Гередтс.

Фото: ЛМР

Схожі новини