Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Депутати Львівської обласної ради прокоментували гучні заяви Ганущина
23 Травня, 08:36

Депутати Львівської обласної ради прокоментували гучні заяви Ганущина

Депутати Львівської обласної ради прокоментували заяви голови ради Олександра Ганущина щодо «реваншу» зі сторони заступника Володимира Гірняка та дали прогнози подальшого розвитку подій.

Про це йдеться у матеріалі ZIK «Перетасування чи перефарбування: Що відбувається у Львівській облраді».

«Те, що відбувається між Ганущином та його соратниками чи тепер «совратниками», мені не цікаво. Дуже прогнозовано, що павуки у банці перегризуть один одного. Тільки я не думала, що це станеться так швидко… Вони колись ходили попід ручку і ділили об’єкти, які треба продати задешево і взяти відкат, а тепер не можуть поділити президію, яку вже треба помити. Як казала колись моя колега з парламенту, протерти трибуну від агресії, боротьби за посади, від роботи на себе, а не на громаду. Я маю дуже багато зауважень до обласної ради в цілому і до її керівництва – до того, як продавалися і вивільнялися об’єкти, наприклад, охорони здоров’я, чому закривалися школи, чому присутня корупційна складова при розподілі коштів ДФРР» – зазначила ZIK заступник голови фракції «Самопоміч» Парасковія Дворянин.

 

«Дивує таке тримання за владу, за крісла з боку представників відповідних політичних сил, які б мали розуміти, що влада – це тимчасове явище і є процедура заміщення. Щодо голови обласної ради ця процедура прямо прописана у чинному законодавстві. Тому я би не вживав термінів «усунення», «змова», які вчора звучали. Це нормальне явище – голова обласної ради має звітувати, і депутати вправі дати відповідну оцінку з відповідними наслідками. Ми з першого дня цього скликання висловлювали свої зауваження, критику і незгоду щодо роботи ради на сесіях, комісіях. У нас є ціла низка зауважень. Я би не погодився із заявами про реванш. Заступник, який був запропонований головою обласної ради, і тут він оголошується реваншистом… Це нелогічно. Можна передбачати, що частина депутатів з тих чи інших причин буде шукати собі прихисту чи лояльності у новій виконавчій владі, будуть міняти обгортки. Новий голова ЛОДА, який буде призначений, буде шукати собі більшість у Львівській облраді» – цитує ZIK голову фракції «Свободи» Олега Панькевича.

 

 «Варіантів подальшого розвитку ситуації у Львівській облраді може бути декілька: Звіт Олександра Ганущина заслухають, затвердять, оцінять «задовільно», але інтриги і далі будуть, бо ось-ось парламентські вибори. Звіт заслухають, але не затвердять. При цьому нічого страшного не станеться, голова Львівської облради працюватиме далі. Звіт не затвердять, дадуть негативну оцінку О.Ганущину і внесуть у рішення пункт про недовіру та зняття з посади.

 

Відтак, сценарій, щоб зняти голову обласної ради, може бути розіграний. Для цього потрібно 43 голоси, яких наразі немає. «Громадянська позиція», Народний контроль, Радикальна партія Ляшка, «Свобода», «Батьківщина» – разом 30-34 голоси. Підтримка Ганущина: 20 депутатів БПП, 5 «Руху», 5 «Укропу», плюс ситуативно 2-3. Разом – 30-33. Вирішальною може стати позиція «Самопомочі», якій О. Ганущин «насолив» добряче», – каже депутат від «Самопомочі» Іван Собко.

 

Фото: Дрогобицька районна рада Львівської області

Схожі новини