Депутати облради продають приміщення, яке дуже потрібне сиротам | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Депутати облради продають приміщення, яке дуже потрібне сиротам
25 Грудня, 17:42

Депутати облради продають приміщення, яке дуже потрібне сиротам

Ірина Гнатів 

Менш як за місяць отець Роман Прокопець має встигнути зібрати майже 30 млн грн., щоб викупити чотириповерхову будівлю на вул. Короленка, 7 у Львові. Мріє використовувати її для потреб малозабезпечених дітей та сиріт.

Чотири роки тому цей будинок спорожнів. Раніше тут був навчальний корпус школи-інтернату №2. Нібито через малу кількість дітей заклад закрили. Будівля і територія належать Львівській обласній раді. Два місяці тому депутати вирішили продати її з молотка, аби наповнити бюджет розвитку.

Отець Роман керує Центром опіки сиріт при УГКЦ. Ще у тодішнього директора школи-інтернату на Короленка випросив одну кімнату для збору речей, які люди приносять для дітей-сиріт. Поки й далі нею користується.  Коли дізнався про задум облради, просив її керівництво не продавати цю будівлю, а надати її для користування нужденним дітям. Та рішення депутатів незмінне.

Аукціонна комісія вже в січні планує почати електронні торги. Вже відома стартова ціна – 29 млн 233 тис. 680 грн.

Центр опіки сиріт діє вже понад десять років. Волонтери, психологи та інші спеціалісти допомагають  сиротам, дітям з малозабезпечених сімей, із шкіл-інтернатів, дитбудинків адаптуватися до життя.  Вчать їх куховарити, малювати, заохочують займатися спортом і навіть освоювати ІТ галузь.  Та на шляху реалізації кожного проекту є одна  перепона – брак приміщення.

 

 

«Ми сформували дві чудові футбольні команди. Цього року перемогли у Чемпіонаті світу для дітей під опікою. Та маємо проблему з футбольними майданчиками. А на території  колишньої школи-інтернату є чудове місце, щоб його облаштувати, – розповідає LMN отець Роман. – Так само з кулінарними курсами. Наші діти так вправно готують, що їх запрошують на роботу у ресторани. Маємо гарних викладачів, сучасне обладнання. Та приміщення, де зараз займаємося, дуже маленьке. Нема куди розвиватися. Та сама ситуація з ІТ-класами. Ми маємо гарну співпрацю з компанією «Софтсерв». Їхні спеціалісти безплатно працюють з нашими дітьми в їхньому ж офісі. Десять випускників цих курсів вже працюють в ІТ галузі! Але більше дітей залучити не можемо. Представники «Софтсерв» обіцяли нам безкоштовно облаштувати класи для нужденних дітей, якщо б ми знайшли приміщення. Ви уявляєте, яку користь могла б принести дітям ця будівля на Короленка?»

 

Отець Роман звертається до всіх небайдужих з проханням допомогти центру зібрати необхідну суму. Щоправда, до останнього надіється, що обласні депутати таки скасують своє рішення і передадуть будівлю сиротам.

Тоді усі кошти, які найдійдуть від благодійників, Центр використає на ремонт та облаштування приміщень.

 

Призначення платежу: «Добровільна пожертва»

р/р 26003053749934

ПАТ «ПриватБанк»

МФО 325321

ЄДРПОУ 37527309

Отримувач: Місія «Центр Опіки Сиріт» Української Греко-Католицької Церкви

Адреса: м. Львів, 79000, пл. Святого Юра, 5

Тел.: (097) 295-36-06, (096) 749-79-80

 

 

Відео