Депутати підтримали законопроєкт про ринок деревини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Депутати підтримали законопроєкт про ринок деревини
24 Листопада, 18:00

Депутати підтримали законопроєкт про ринок деревини

276 депутатів Верховної Ради України підтримали законопроєкт «Про ринок деревини». Його прийняли для того, щоб спростити доступ до сировини для деревообробників. А також, йдеться у пояснювальній записці, для того, щоб зробити лісогосподарську та деревообробну галузь прозорою та ще прибутковішою.

«Це важливе рішення, адже український ринок деревини вже давно потребує встановлення чітких єдиних правил роботи, де будуть збалансовані інтереси всіх учасників процесу та працюватимуть принципи вільної та добросовісної конкуренції», – повідомляють у Львівській обласній державній адміністрації.

Нововведення, які запроваджує цей законопроект:

  • усі операції з деревиною, від моменту її заготівлі до готового продукту, підлягатимуть обов’язковому декларуванню через лісовий портал. На порталі буде вся інформація про лісовпорядкування, лісорубні квитки, учасників та переможців торгів, ціну деревини тощо;
  • продаж деревини та продукції власної переробки лісгоспів  відбуватиметься лише через електронні аукціони;
  • лісгоспи та деревообробники нестимуть відповідальність за невиконання договорів купівлі-продажу деревини у чітко визначеному обсязі, що дозволить боротись з несумлінними покупцями та продавцями;
  • реалізації всіх виробів з деревини на експорт  та виробів з дерева дозволятиметься лише за наявності відповідних сертифікатів про походження, які підтверджують легальність заготівлі сировини, з якої були вироблені відповідні вироби.

Пункт про експорт необробленої деревини – лісу-кругляку, із законопроєкту виключили.

Відео