Депутати запровадили санкції проти патріарха Кіріла та ще семи представників РПЦ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Депутати запровадили санкції проти патріарха Кіріла та ще семи представників РПЦ
31 Травня, 17:58

Депутати запровадили санкції проти патріарха Кіріла та ще семи представників РПЦ

Сьогодні, 31 травня, Верховна Рада підтримала запровадження санкцій проти восьми лідерів РПЦ – 292 голоси «за».

Мова іде про патріарха Кіріла, керівника відділу зовнішніх зав’язків РПЦ митрополита Іларіона, його заступника протоієрея Миколу Балашова, митрополита Псковського та Пороховського Тихона, архієпископа Сиктивкарського і Комі-Зирянського Питирима, протоієрея, письменника та проповідника Артемія Владімірова, митрофорного протоієрея Андрія Ткачова, професора Московської православної духовної академії і семінарії РПЦ Олексія Осипова.

«Я віруюча людина, практикуючий християнин. І мені дуже боляче спостерігати за тим, як РПЦ знецінює християнство. Патріарх Кіріл підтримує і благословляє нічим не спровоковане жорстоке вбивство людей в Україні, більшість з яких – християни. Риба гниє з голови. І сьогоднішнє рішення про санкції – це перше важливе обмеження впливу цієї прогнилої голови на Україну», – коментує Павло Бакунець, нардеп з Львівщини.

Санкції передбачають, зокрема, запобігання виведенню капіталів за межі України,  блокування активів, обмеження торговельних операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України, припинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, анулювання або зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами; заборону участі в приватизації, оренді державного майна; користування радіочастотним ресурсом України.

Пакет санкцій також може включати обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг, повну або часткову заборону на укладання угод щодо цінних паперів, припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей; припинення дії торговельних угод, спільних проєктів та промислових програм, зокрема у сфері безпеки та оборони; заборона передачі технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності; припинення культурних обмінів та наукової співпраці; анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів щодо укладання договорів чи угод; позбавлення державних нагород України; заборона на придбання у власність земельних ділянок. Про це ідеться у пояснювальній записці законопроекту.

«Це прецедент, який має стати прикладом і для парламентів інших країн, і для найвищих церковних органів прийняти відповідні рішення щодо релігійної організації, яка відкрито схвалює і підтримує криваву, жорстоку і нічим не спровоковану війну», – додає Бакунець.

Відео