Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Держава хоче забирати гроші з громад від продажу землі
18 Лютого, 16:19
logo-black

Держава хоче забирати гроші з громад від продажу землі

Держава планує стягувати своєрідний «податок» з продажу земельних ділянок територіальних громад, через Закон України, що не стосується земельних відносин. Зокрема, 15 лютого цьогоріч Верховна рада України ухвалила законопроєкт “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів“.

Прикінцеві положення цього закону встановлюють, що територіальні громади, при продажу земель комунальної власності, які, власне, належать цим громадам, тепер повинні сплачувати 10% від виручених коштів до державного бюджету.

Такі новації викликали обурення в середовищі експертів, які займаються розвитком громад.

«Про яку децентралізацію фінансову, земельну, додаткові повноваження громад ми говоримо, якщо в громад забирають їхні ресурси? Як можна забирати кошти від продажу земель, що належать цим громадам? Яке відношення має закон «про продаж цигарок в кіоску» до земельних відносин? Асоціація міст України, яка послідовно відстоює інтереси громад, вважає, що тут однозначно є порушення та спроба приховати під назвою одного законопроекту, зовсім інші правовідносини.

Позиція Асоціації міст України в цьому випадку однозначна – громади мають самі розпоряджатись своїм майном та землею. 100% коштів від реалізації комунальних земель мають йти в бюджети місцевих рад. Таким чином автори цього законопроєкту, мабуть, хотіли приховати від громад та інших народних депутатів цю норму, що в нього включена. Розумію, що пан Данило Гетьманцев та інші автори цього законопроєкту думають, яким чином наповнити бюджет держави але робити це таким чином, приховувати свої наміри від громад – неприпустимо», – коментує ситуацію Анатолій Шалаєв, консультант із комунікацій Львівського регіонального відділення Асоціації міст України.

Нагадаємо, прийнятий закон передбачає, що 90% коштів від продажу земельних ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% — до Державного бюджету. Асоціація міст України пропонувала зараховувати 100% коштів від продажу земель комунальної власності до бюджетів територіальних громад. Однак правку 112 народні депутати відхилили.

Схожі новини